У мережі поширилося відео використання німецької артилерійської розвідувальної машини Beobachtungspanzer на базі M113, яка евакуювала БМП-1.
Що відомо про німецький танк спостереження Beobachtungspanzer.
Звідки взявся Beobachtungspanze
Аналітична група Ukraine Weapons Tracker виклала в Twitter відео, де машини німецького артилерійського спостереження Beobachtungspanzer на базі M113 були помічені під час підйому БМП-1.
Наразі невідомо, яка саме країна постачала АРМ Україні, адже офіційних заяв на передачу не було з жодної країни-союзників.
Але за описом це можуть бути машини, які були поставлені в рамках допомоги від Литви. Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас заявив, що Україна отримає партію 120 мм мінометів на базі БТР М113. Подробиці про них ми писали тут.
BeobPzArt чи Beobachtungspanzer, мобільний пункт розвідки та спостереження, було створено шляхом перероблення базової версії бронетранспортера M113.
Спостережний танк (Beobachtungspanzer) M113 G A2 (Фото: колекція Ralf Schulte)
BeobPzArt був частиною системи IFAB (Інтегрованої артилерійської батареї управління вогнем), яка була попередником FüWES ADLER.
Вид зверху BeobPz M113 G A2 із зовнішніми баками EFT (Фото: Томас Фойгт)
Розроблена в Німеччині та поставлена на озброєння у червні 1982 році, бронемашина була знята з експлуатації у 2002 році.
Що змінилось
Щоб переробити M113 в Beobachtungspanzer дах жолоба в зоні задньої бойової зони був піднятий приблизно на 400 мм. У такий спосіб інтегрували перископ, який встановлено на карданному шарнірі в даху жолоба, з пов’язаною станцією спостереження в транспортному засобі. Це дало змогу для подвійного перископа PERI D 11 з лазерним далекоміром повертати оглядову головку на 360 градусів і вирівнювати навіть при нахилі автомобіля завдяки карданному підшипнику.
BeobPz з маневровим камуфляжем (Фото: Н.Н.)
Технічні характеристики
Технічні параметри BeobPz M113:
Екіпаж складається з чотирьох осіб.
Озброєння — з кулемета калібру 7,62 мм.
Максимальна швидкість до 35 км/год.
BeobPzArt (Фото з відкритих джерел)
Перископ був частиною системи оптичного вимірювання цілі (ОЗВА), за допомогою якої можна було визначити координацію (сітку UTM) цілі за дуже короткий час.
Крім того, BeobPz обладнаний навігаційною системою та радіостанцією, за допомогою якої на комп’ютер управління вогнем надходили дані.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Україна отримала словенські танки. Атлас зброї: які ще танки передали захисникам, від кого, а на що вже не варто розраховувати
В Україну надійшла друга велика пожертва зброї — 28 танків М-55S, які досі були в резерві словенської армії, а тепер посилять українську оборону у війні.
Раніше Іспанія 2 серпня відмовилась постачати обіцяні танки, які чекали в Україні. Ось які танки Україні вже передали.
(текст від 29 липня 2022)
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі