🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Марія БровінськаРобота
14 квітня 2025, 09:43
2025-04-14
«У підсумку мені запропонували на 40% менше». Розробник розповів, як роботодавець демпінгнув на співбесіді. Айтівці дискутують, чи варто на це погоджуватися
Frontend Developer Сергій Бєляков стикнувся з демпінгом зарплати з боку роботодавця і вирішив обговорити цю тему зі спільнотою. Чи готові айтівці працювати за значно нижчі зарплати, ніж очікували?
Frontend Developer Сергій Бєляков стикнувся з демпінгом зарплати з боку роботодавця і вирішив обговорити цю тему зі спільнотою. Чи готові айтівці працювати за значно нижчі зарплати, ніж очікували?
«Нещодавно проходив співбесіду в одній невеликій аутсорс-компанії. Мені сподобалася компанія, і я сподобався команді. Але після обговорення суми компенсації та слів керівника, що він „подивиться, чи вийде дати таку суму“, у підсумку мені запропонували на 40% менше. Тобто мінімум по ринку, враховуючи, що зараз кандидати залежать від компаній. Звісно, це реалії ринку кандидатів, але раніше я думав, що демпінг зарплат йде від самих кандидатів через високу конкуренцію, а не від компаній», — розповів він.
За словами Сергія, за 8+ років в ІТ він неодноразово обговорював зарплатні питання, і завжди знаходився певний компроміс. «Але зараз я бачу іншу картину: демпінг зарплат через відсутність у кандидатів інших оферів. Раніше кілька оферів були нормою, а тепер це радше виняток. І компанії цим активно користуються. Який вихід із ситуації? Погоджуватися на менше просто через слабкий ринок чи трохи знизити свої очікування, але залишити їх реалістичними? Обидва варіанти можливі, але в другому є ризик довшого пошуку роботи. „Краще синиця в руках чи журавель у небі?“ Для мене відповідь очевидна: все залежить від ситуації. Універсального рецепта тут немає», — розповів він.
Під дописом розробника — десятки коментарів, в яких айтівці обговорюють зарплати.
«На мою думку занизити ваші очікування на 40% — це дуже сильно. Персонально я б далі не спілкувався по цій пропозиції, але буває різне», — зазначає JavaScript Technical Lead Володимир Шайтан.
Віталій Шмідт, Senior .NET & AWS developer, вважає, що рівень пропонованої винагороди не завжди залежить від роботодавця. «А якщо сам клієнт не виділив достатньо коштів? Компанії ж також треба на вас заробити, як би це не звучало. Звичайно, треш, коли ти з самого початку вказав побажання по зп, пройшов всі етапи і тільки під кінець тобі кажуть, що то забагато для цієї позиції, але, на щастя, трапляється таке не часто. Стосовно вашого питання, мені здається, майже завжди профітніше мати синицю в руках і, можливо, іноді поглядувати на журавля в небі», — радить він.
«Вибачте за мою можливо черствість, але, на мій погляд, важливо розуміти, що очікувати від того чи іншого типу компанії, в яку ви йдете на співбесіду. Якщо це аутсорс чи аутстаф компанія, то варто розуміти, що компанія знаходиться у сфері tech talent providers або engineering service, і продає час інженера комусь іншому, тобто інженер і є продукт, який продають. А як і в будь-якій комерції, продукт небхідно купити/зробити дешевше, щоб мати якусь маржинальність, тим паче зараз є розуміння, що клієнтів, які готови були раніше платити великі гроші за години інженера на нашому ринку, не так багато. Тому, на мій погляд, достатньо логічно, що компанія дивиться на найм спеціаліста через призму маржинальності для бізнесу», — зазначає СТО Олексій М.
Він додає: натомість продуктові компанії продають продуктову цінність, і інженерів оцінюють по потенційному внеску в продукт і потенційній майбутній цінності продукту, а не маржинальність на кількості годин проданих замовнику. «Тому якщо ви відчуваєте, що готові штовхнути продукт вперед за рахунок вашої професійності, критичного мислення, залученості в продукт і цінності, то я вам можу сказати, що ринок наразі дуже відкритий для таких спеціалістів», — резюмує він.
Своєю чергою PM Анастасія Користинська вважає, що кандидат погодиться, а потім як тільки знайде компанію краще, то піде. «Розумію, коли різниця 10%, але коли сорок, то це вже занадто», — зазначила вона.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
Хочу заробляти більше. Як айтішники просять про підвищення зарплати
На форумі DOU розробники обговорюють досить чутливу тему — підвищення зарплати. Один із користувачів форуму задався питанням про те, що треба зробити, щоб заробляти більше грошей за ту саму роботу. «Я з’ясував, що людям, які роблять рівно стільки, скільки я (точно таку ж роботу з такою ж якістю в такі ж терміни), уже платять більше. Мені не треба, щоб мені роботи докинули, мені треба просто грошей», — пояснює автор дискусії.
«Навряд чи можна вірити фідбекам компаній». Тестове в IT: робити чи не робити? Відповідають айтішники
Дизайнерка Анна Лазурко поскаржилася в LinkedIn, що жодна компанія, у яку вона робила тестове, не надала фідбек за її проханням чи без нього. «Отримали, ігнорили на тиждень-два, а потім „рухаємося з іншим кандидатом“. Це взагалі єдина фраза, якою мені відмовляють. Як зрозуміти, що ти робиш щось не так і не те, коли нема жодного фідбеку?», — запитала розчарована спеціалістка.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі