AI-експерт протестував Grok. У чому його фішки та чим відрізняється чат-бот від ChatGPT, Gemini та Claude
Експерт з піару, комунікацій і застосування технологій AI Олексій Мінаков протестував Grok від Ілона Маска і поділився висновками, які він зробив, порівнявши чат-бот із ChatGPT, Gemini та Claude.
Тепер цей чатбот став безоплатним для всіх користувачів X (ексTwitter), зауважив Олексій Мінаков.
«Дивно, що лише зараз, бо конкурувати з ChatGPT, Gemini та Claude було б нереально без безоплатних можливостей, які присутні в цих ШІ-сервісах», — додав AI-експерт.
Якщо порівнювати з ChatGPT, то, за словами Олексія, у певних аспектах навіть переважає:
Grok надає відповіді трохи швидше, ніж ChatGPT (хоча і не такі розгорнуті),
Grok має неформальний стиль відповідей і розмови, а ChatGPT за замовчуванням більш формальний,
Grok має доступ у реальному часі до всієї бази постів X,
Grok дозволяє згенерувати 4 зображення на день, а ChatGPT — лише 2.
Щодо кількості запитів, то тут більш-менш схожі обмеження — у Grok можна робити 10 запитів кожні дві години.
«Фішка» Grok — можна активувати «кумедний режим». Але я особливо не помітив жартів чи веселощів», — повідомив AI-експерт.
Олексій тестував Grok на запиті «що робити, якщо закінчилася кава, а я хочу виглядати продуктивним?». І за його словами, може, на інших запитах відповіді були б більш дотепними.
Крім того, за допомогою Grok можна згенерувати картинки, причому без етичних обмежень.
«Наприклад, я зміг згенерувати Дональда Трампа, який будує велетенську стіну, та Міккі Мауса в бікіні. Однак, це не дуже добре, м’яко кажучи. Бо це фактично порушення прав (Nintendo вже направляла скарги Х через зображення Маріо в неприйнятних ситуаціях, наприклад, з пивом і сигаретою)», — зауважив Олексій.
Також експерт зауважив, що на питанні: «Чий Крим?», Grok трохи зламався, бо перше речення відповіді: «Питання про належність Криму є дуже складним і має значну історичну, політичну та міжнародно-правову складову».
Загалом, резюмуючи експерт зазначив, що Grok — це ще один доступний ШІ-помічник і асистент для підвищення продуктивності та креативності. «Якщо вас не зупиняє контроверсійна особистість Ілона Маска як власника», — додає він.
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі