Наталя ХандусенкоРобота
24 жовтня 2023, 11:50
2023-10-24
«Якщо на співбесіді вже хочеться взяти та піти, то треба взяти та піти». «Червоні прапорці» українських айтівців під час пошуку роботи
На форумі DOU підняли тему «червоних прапорців» під час пошуку роботи та що насторожує в компаніях. Ми проаналізували та узагальнили понад 150 коментарів стосовно співбесіди, тестового завдання, ЗП та інше.
На форумі DOU підняли тему «червоних прапорців» під час пошуку роботи та що насторожує в компаніях. Ми проаналізували та узагальнили понад 150 коментарів стосовно співбесіди, тестового завдання, ЗП та інше.
Співбесіди
«Якщо на співбесіді вже хочеться взяти та піти, то треба взяти та піти. Пофіг на спортивний азарт від проходження співбесіди».
— Ставлять вузькоспеціалізовані питання, а коли задаєш схожі, тобі кажуть щось на кшталт «це співбесіда, а не тренінги», або «тут запитання ставлю я».
— У невеликих компаніях понад 5 етапів співбесід.
— Постійні перенесення співбесід та зміна їхньої кількості «на ходу».
— Замість технічної співбесіди — анкетування або дивний інтерактивний сервіс, наприклад, відео з відповіддю.
Тестове завдання
— Велике або безглузде.
— Тестове завдання навіть не переглянули.
Робочі процеси
— Тайм-трекер. Є такі випадки, коли роботодавці хочуть встановити трекер на особистий комп’ютер працівника або навіть під час випробувального терміну.
«Одна цікава компанія пропонувала встановити тайм-трекер на особистий ноутбук. На питання, чому вони не надають свою техніку відповіли, що техніка для роботи — це плюшка, а плюшок під час війни не може бути».
— Співпраця через «Дію».
— Обов’язкове відвідування офісу.
— Робота без формалізованих процесів: «тобто — немає документації по проєкту або мінімальна. Немає менеджменту: ніхто ні за що не відповідає окрім девелоперів. Усі питання (доробки, фікси) вирішуються по телефону напряму з кінцевим замовником, без письмового підтвердження».
ЗП
— Пропонують меншу суму у сфері, а решту обіцяють видавати постійними «бонусами» та переглядами раз на пів року, а також «раз на пів року виплачується премія за результатами роботи».
— Коли якийсь «shabolda software solutions» пише про «крутий проєкт з топ 10 рейтингу чогось там», «супер розвинену команду і компанію» та інше, але не про гроші.
— У компаніях перестали взагалі розповідати про перегляд ЗП.
— Великий соцпакет замість великої ЗП.
Про компанії
«Рекрутер української компанії розповідає про багаторічний досвід у SomeTech, а у компанії відсутній профіль на DOU або профіль без відгуків».
— «Зараз багато „нонейм квартирних вебстудій“, які пишуть про багаторічні компетенції в Ai/BigData».
— Коли компанія приховує свою юридичну інформацію.
— «Ще є категорія умовних „латвійсько-ізраїльських“ стартапів із росії, коріння яких виявити одразу непросто».
#Всратівакансії. ТОП-5 пропозицій про роботу, над якими глузують айтішники
Кількість вакансій в IT з початком війни скоротилася, та шедеврів серед них не поменшало. dev.ua зазвичай попросить дизайнерку Анну Лазурко, яка регулярно публікує у своєму LinkedIn вакансії з дивними та кострубатими описами та вимогами, робити добірку з таких «шедеврів». Ось тут можна почитати першу, другу та третю таку добірку.
Цьоготижнева добірка створена dev.ua за допомогою добре відомого у LinkedIn хештегу #всратівакансії. Насолоджуйтеся!
Мануал для джуна. Що треба знати початківцю, аби влаштуватися маркетологом в IT-компанію: 30 запитань і поради від досвідченого фахівця
Джунів, які шукають роботу, проходять купу співбесід та отримують відмови замість оферів, під час війни побільшало. А все тому, що до співбесід необхідно ретельно готуватися. dev.ua розпочинає серію матеріалів про те, що треба знати джунам для проходження співбесіди та отримання омріяного оферу від першого роботодавця. Маркетинг спеціаліст IT-компанії Universe Катерина Скрипка розповіла, що треба знати та як вдало пройти співбесіду в IT-компанію маркетологам-початківцям.
«Я вигоріла настільки, що вже не могла дивитися на комп'ютер». Історія QA-інженерки про великі гроші, безглузді купівлі, вигорання та дауншифтинг
Хмельничанка Олена Шеліна ― айтішниця, яка настільки вигоріла на роботі, що вирішила покинути IT-сферу та докорінно змінити своє життя. За 9 років роботи в IT дівчина пройшла всі ступені кар’єрного зростання, змінила кілька компаній і навіть напрямів. Та прокинувшись одного ранку, вирішила, що більше не зможе виконувати свою роботу якісно. Дівчина переїхала в село, завела господарство та повністю змінила професію. Розповідаємо її історію.
«Навряд чи можна вірити фідбекам компаній». Тестове в IT: робити чи не робити? Відповідають айтішники
Дизайнерка Анна Лазурко поскаржилася в LinkedIn, що жодна компанія, у яку вона робила тестове, не надала фідбек за її проханням чи без нього. «Отримали, ігнорили на тиждень-два, а потім „рухаємося з іншим кандидатом“. Це взагалі єдина фраза, якою мені відмовляють. Як зрозуміти, що ти робиш щось не так і не те, коли нема жодного фідбеку?», — запитала розчарована спеціалістка.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі