😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Ігор Вишневський Гаряченьке
10 лютого 2025, 10:42
2025-02-10
Чому великі українські компанії бачать оптимізм за результатами січня. Відповідають у Ciklum, Intellias та Sigma Software
У січні 2025 року, за даними рекрутингової платформи Djinni, ІТ-компанії опублікували майже 11 000 вакансій, що перевищує показники будь-якого місяця 2024-го. Це змушує топ-менеджерів низки українських компаній оптимістично оцінювати таку тенденцію.
У січні 2025 року, за даними рекрутингової платформи Djinni, ІТ-компанії опублікували майже 11 000 вакансій, що перевищує показники будь-якого місяця 2024-го. Це змушує топ-менеджерів низки українських компаній оптимістично оцінювати таку тенденцію.
«Початок року виглядає динамічно і перспективно. Бачимо позитивні сигнали від наших клієнтів з США та Ізраїлю. Бюджети на рік затверджені, бізнеси визначилися зі своїми планами, починається активна робота над проєктами. Віримо, що за результатами року вдасться збільшити штат», — цитує Forbes керівника ІТ-компанії Ciklum Віталія Нужного.
З його слів, на клієнтів також позитивно вплинули закінчення виборів у США. «У різдвяні свята команда з продажів у США зустрічалася з потенційними клієнтами, хоча зазвичай це період «тиші», — констатує Нужний, у компанії якого наразі відкрита 61 вакансія в Україні.
У свою чергу віцепрезидент з управління талантами IT-компанії Intellias Роман Гапачило вважає, що позитивній тенденції сприяє відкладений попит на ІТ у світі.
«Маємо зростання запитів від клієнтів на нові розробки. Фокусуватимемось передусім на розширенні бізнесу в США», — додає він. За рік, за даними видання, Intellias знайшла 40 нових клієнтів, тож у 2025-му планує глобально збільшити команду на 15-20%.
Водночас, у Sigma Software за січень з’явилися 17 нових співробітників, а у планах найняти ще 200 спеціалістів протягом року. «Зберігаємо стриманий оптимізм щодо динаміки найму у 2025-му», — зазначається у відповіді пресслужби на запит Forbes Ukraine.
У свою чергу, голова асоціації IT Ukraine Марія Шевчук висловила гіпотезу, що через настрої на ринку США інтерес до інвестицій в українські ІТ-проєкти буде зростати.
«Будь-які висловлення про покращення ситуації в Україні вселяють надію в багатьох клієнтів. Це знижує рівень невизначеності. Прогнози найму у 2025-му досить оптимістичні», — констатує вона.
Водночас, як свідчать останні дані, у 2024 році обсяг ІТ-експорту впав на 4%, і зниження триває вже другий рік поспіль.
«Зараз на ринку значно більше можливостей, ніж коли я шукав першу роботу C++ джуном у 98 році». CEO Sigma Software — про українське IT, війну, дитячі та дорослі мрії й можливості
Найми айтівця, якщо зможеш. Яким буде IT-ринок праці у 2025-му? Прогнози від мисливців за талантами SoftServe, GlobalLogic, Ciklum, ZONE3000, Railsware та інших
«Українське ІТ точно буде. Світу потрібні інновації й нові сервіси, а наші інженери талановито цю потребу закривають». Яким буде 2025 рік для українського IT: розповідають топи EPAM, Ciklum, Capgemini Engineering, ZONE3000, Genesis та інші
Джун шукає роботу? 10+ роботодавців про можливості для молодих спеціалістів в українському IT
Тисячі джунів — близьке майбутнє IT-індустрії, адже через війну чимало людей, що втратили роботу, вирішили переквалфікуватися і стати айтішниками. Чи буде для всіх робота? Не факт. Оскільки не всі компанії співпрацюють с початківцями. Та навіть ті, хто готує для себе кадри самостійно, з початку року зафіксували небувалий наплив бажаючих вчитися. Зокрема, тільки в EPAM Univercity заявки на навчання подали 18 000 охочих. Вже відновилися і перевершили довоєнні показники і IT-школи: кількість студентів в IT-школі Mate academy зросла вдвічі до 550 слухачів на навчанні повного дня, у GoIT — на 40% до 5000 студентів.
dev.ua розпитав роботодавців, які можливості вони мають для джунів та чи готові вони ростити собі кадри.
«Мене знесло течією». Delivery Manager в Intellias тепер — міжконтинентальна плавчиня, ще 5 років тому вона про це і не думала
«Навколо IT» — рубрика, в якій ми збираємо все корисне для життя айтішника, що не стосується його роботи.
Сьогодні про своє хобі розповідає Людмила Костишена, Delivery Manager в Intellias, міжконтинентальна плавчиня, учасник різноманітних запливів в Україні та за кордоном. Вона ділиться своїм досвідом професійного плавання та дасть поради тим, хто хоче спробувати такий спортивний досвід.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі