🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Вікторія ГорбікРобота
25 лютого 2024, 13:00
2024-02-25
Чи завжди потрібна чесність між співробітником та працедавцем, спитав PM в соцмережі. Хто з айтівців «ЗА»?
Олександр Мельник, Project Manager в компанії Avenga, вирішив поговорити з айтівцями в Linkedin про правду у резюме та на співбесіді. «Варто чи ні?» — запитує він. Ось три позиції з цього приводу.
Олександр Мельник, Project Manager в компанії Avenga, вирішив поговорити з айтівцями в Linkedin про правду у резюме та на співбесіді. «Варто чи ні?» — запитує він. Ось три позиції з цього приводу.
Думка самого Олександра — для довготривалих стосунків необхідна прозорість та відкритість. А прикрасити та приховати, за його словами, — це ідеальний підхід для швидкого і яскравого впарювання на базарному рівні у гіршому сенсі.
«Коли при знайомстві люди намагаються скласти найпозитивніше враження, я відповім, що в цьому і проблема. Щоб не було розчарувань, не потрібно зачаровувати (сь)», — акцентує він.
«Вже на преінтерв’ю брехню видно. Або на випробувальному терміні», — прокоментувала питання Олександра Ольга Соколовська, Looking for Technical Sales Manager. Хоча сама ж менеджерка написала, що у великих компаніях, коли на проєкті по 200-300 людей можна на прикрашених скілах протягнути 6-12 місяців. А потім влаштується в таку саму іншу велику компанію. Так зібрати 3-4 роки досвіду та підвищити свою вартість.
На що Олександр відповідає, що правда рано чи пізно зʼясується. За його словами, одному його знайомому програмісту, який так і робив і дуже швидко виріс у зарплаті, потім довелось переїжджати в інше місто, бо всі його вже знали і ніхто не бажав співпрацювати.
Христина Зарічна, Certified UX Designer,згодна лише на половину з чесним підходом. «З одного боку я показую найкращі професійні навички (в теорії чи на практиці, тестове і тд.) З іншого ж, як людина, — інколи поводжусь максимально (на скільки дозволяє етикет і здоровий глузд) дивно і — дивлюсь на реакцію рекрутерів чи hr. Словом навіть перед team lead. По реакції бачу, на скілько окей чи окей мене сприймають як людину. Бо все одно, ринок ринком, а між особистісні стосунки як людей — нікуди не діваються і часто є вирішальним. І мені зручно і людям зрозуміло (сподіваюсь) метч це, чи ні, як то кажуть», — пише дівчина. За словами Христини, 50% неправди — у хитрощі. Не все прозоро зі сторони роботодавця чи компанії, на її думку, так поводитися і вона.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
Як скласти ідеальне IT-резюме для іноземного роботодавця: поради кар'єрної консультантки
Кар'єрна консультантка Юлія Шишенко в LinkedIn зауважила, що часто отримує запит від українських кандидатів із проханням створити резюме для конкретної країни. «Дуже часто кандидати вірять, що у конкретних країнах є власні суворі вимоги до резюме, і кандидату без них відмовлять, навіть якщо він підходить на вакансію», — повідомляє вона.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі