😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Вікторія ГорбікТаке життя
25 жовтня 2021, 16:52
2021-10-25
Шахраї клонують застосунок «Дія». Як перевірити його справжність
У мережі з’явилася фейкова «Дія», у шахрайського застосунку є студентські квитки, паспорт громадянина України, картка платника податків, посвідчення водія та зелений COVID19-сертифікат. Проте міністерство на появу такого сервісу ніяк не реагувало і не намагалося з’ясувати, хто за ним стоїть.
У мережі з’явилася фейкова «Дія», у шахрайського застосунку є студентські квитки, паспорт громадянина України, картка платника податків, посвідчення водія та зелений COVID19-сертифікат. Проте міністерство на появу такого сервісу ніяк не реагувало і не намагалося з’ясувати, хто за ним стоїть.
«Це не в межах повноважень ДП „Дія“ та Мінцифри. Цим займається кіберполіція, яка розглядає кожен випадок окремо, і ми з ними на постійному зв’язку. Кіберполіція дуже залучена до пошуків шахраїв, які через застосунки крадуть дані користувачів. Цей випадок — не виняток», — коментує представник Мінцифри.
Телеграм-канал DC8044 F33d пише, що виготовленням та розповсюдженням фейкової «Дії» ймовірно займається Рабешко Владислав Вадимович. У Facebook є лише одна людина з таким ім’ям і це — школяр. Дуже схоже на те, що це правда. Оскільки вкладається у концепцію розробки злочинного додатку школярем для школярів, яким не продають цигарки та алкоголь, тоді для цього і придумали аферу.
Представник Мнцифри розповідає, як відрізнити цифрові документи в офіційній «Дії» від фейкової.
Щоб підтвердити свою особу, треба натиснути на цифровий документ у «Дії». Згенерується QR-код, який представники бізнесу можуть зчитати сканером, представники поліції — планшетом або будь-яка людина іншою «Дією».
Кожен може самостійно перевірити дійсність цифрового документа через QR-код, який діє три хвилини. У застосунку є зчитувач, яким можна просканувати QR-код іншого користувача «Дії». Натиснувши на іконку зчитувача у правому верхньому кутку, треба навести камеру смартфона на QR — паспорт перевіриться автоматично. Якщо документ фейковий, сканер або застосунок його не зчитають — з’явиться повідомлення про помилку. Фейковий документ не зчитується «Дією», а лише сторонніми QR-сканерами й відкривається у браузері.
Також матеріал про користування цифровими документами в «Дії» можна прочитати тут та подивитися відео, як їх перевірити.
Мінцифра наголошує на обов’язковій перевірці дійсності цифрових документів, процедуру якої можна зробити через кожен смартфон.
Як пошерити техпаспорт через «Дію» та передати авто іншій людині. Інструкція
Разом з іншими оновленнями, які з’явилися в застосунку «Дія» останнім часом, через сервіс тепер можна ділитись електронною версією техпаспорта, щоб власник міг передати права на водіння автомобілем дистанційно.
Як пошерити техпаспорт, що для цього потрібно зробити та скільки на це знадобиться часу — в інструкції далі.
Пенсійне посвідчення в «Дії». Інструкція по завантаженню та практичний досвід
В черговому оновленні «Дії» додали цифрові документи, якими зможуть користуватись громадяни України та іноземці.
Пенсійне посвідчення в цифровому варіанті тепер також можна буде завантажити в застосунок «Дія».
Як це зробити, процедуру та можливі нюанси розповідаємо в інструкції.
Додали досвід людей, які намагались завантажити пенсійне посвідчення за віком та спеціальне.
(текст від 31 серпня 2022)
Як перекласти документи в «Дії» на англійську. Інструкція та подробиці
ПІсля великого оновлення, яке на брифінгу презентував голова Мінцифри Михайло Федоров, в застосунку «Дія» з’явилась послуга перекладу документів латиницею.
Нижче інструкція, як скористатись послугою.