🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Вікторія ГорбікВійна
2 грудня 2024, 17:26
2024-12-02
Дрони таємничого німецького ШІ-стартапа Helsing, ймовірно, можуть бути використані Україною. Що відомо про HX-2 та компанію
У Німеччині підтвердили, що безпілотники Helsing ретельно випробувані та заздалегідь сертифіковані для використання Україною. Раніше про них було відомо мало, що змінилось зараз.
Helsing, одна з найбільших оборонних компаній Європи, пропонує Україні та іншим союзникам з Організації Північноатлантичного договору свій новий безпілотник і вважає, що в них «не так багато часу». Про це пише Bloomberg з посиланням на слова Торстена Рейла, співзасновник і співгенеральний директор Helsing.
Компанія розробила ударний дрон під назвою HX-2, який може перевозити боєприпаси та здійснювати навігацію без вказівок пілота чи GPS.
В інтерв’ю Рейл повідомив, що підключення цих безпілотників за допомогою програмного забезпечення до іншої зброї, танків і артилерійських систем «має можливість створити рівень стримування, який зараз просто неможливий».
Проте співвиконавчий директор Helsing додав, що компанія ще не підписала жодних контрактів на новий ударний безпілотник. 18 листопада речник Федерального міністерства оборони в Берліні повідомив, що Федеральний уряд готується передати Україні 4 000 озброєних безпілотників. Крім того, було відомо, що німецька компанія-розробник Helsing мала контракт на 4 000 так званих ударних безпілотників, який у вересні укладено з Міністерством оборони України.
Раніше компанія утримувалась від подробиць щодо специфіки своїх продуктів і послуг і лише нещодавно вирішила відгорнути завісу.
Про HX-2
Дрон HX-2 — автономна система з підтримкою штучного інтелекту, розроблена для балансу доступності з оперативною точністю та масштабованістю, пише Ukdefencejournal, посилаючись на повідомлення компанії. Його запуск відбувся в Почесній артилерійській компанії в Лондоні разом із міністром оборони Джоном Хілі.
Як повідомляють на сайті компанії, HX-2 здатний вражати артилерійські, броньовані та інші військові цілі на дальності за межами прямої видимості.
Дрон виглядає як Х-подібне крило із хвостовим оперенням, оснащений чотирма електромоторами з тягнучими гвинтами замість одного штовхаючого.
Вбудований штучний інтелект забезпечує стійкість HX-2 до засобів електронної боротьби (РЕБ) завдяки його здатності шукати, повторно ідентифікувати та вражати цілі навіть без сигналу чи безперервного з’єднання даних. Проте всі критичні рішення приймає людина-оператор.
Технічні характеристики дрона:
дальність польоту до 100 км,
вага 12 кг,
заявлена швидкість — 220 км/год/
Вага бойової частини може коливатись близько декількох кілограмів. Розробник декларує наявність кумулятивного заряду, але можуть бути встановлені й інші види бойової частини.
Про плани
Стартап має на меті виробляти десятки тисяч дронів HX-2 на рік, продаючи їх за нижчими цінами, ніж аналогічні безпілотні ударні машини, які вже є на ринку. Рейл не розкрив плани виробництва або ціни, але сказав, що пристрої будуть виготовлені без китайських компонентів. Зрештою, в компанії вважають, що ескалація військової напруги призведе до зростання попиту на тисячі цих безпілотних літальних апаратів в Україні та на кордоні Європи з росією.
Helsing почав працювати над виробництвом безпілотників наприкінці 2023 року, а пізніше буде виробляти більше апаратних пристроїв, додав Рейл.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі