«Дуров — не російський підприємець і має українське коріння». У Telegram відповіли на ініціативу Ажнюка про можливість обмеження месенджера в Україні
У Telegram заперечили кожну тезу українського підприємця щодо небезпеки його використання.
У Telegram заперечили кожну тезу українського підприємця щодо небезпеки його використання.
У Telegram заперечили кожну тезу українського підприємця щодо небезпеки його використання.
У Telegram відповіли на ініціативу засновника компанії Petcube Ярослава Ажнюка про можливість обмеження месенджера в Україні.
Ось що думає керівництво Telegram про аргументи українського підприємця:
— Стаття Wired була неточною і вже виправлена
Більшість хибних уявлень пана Ажнюка ґрунтуються на статті журналіста-фрілансера, яка спочатку була опублікована з більш ніж 50 помилками — в результаті ігнорування пояснень, наданих Telegram. Компанія ніколи не ділилася жодними даними з ФСБ або будь-якими іншими органами влади в росії.
— Жодного зв’язку з росією
Пан Ажнюк помилково називає засновника Telegram Павла Дурова «російським підприємцем». Насправді Павло Дуров зазнав переслідувань у росії за захист права українських користувачів на свободу слова і був змушений емігрувати. Зараз Павло живе в Дубаї з подвійним громадянством Франції та Еміратів. У Telegram немає обладнання, співробітників або компаній в росії. Павло Дуров розповів про своє українське коріння та важливість захисту всіх даних користувачів, незалежно від того, чи є вони українцями або ж росіянами.
— Ніяких домовленостей із росією
Всупереч чуткам про «угоду про боротьбу з тероризмом та екстремізмом», жодних угод, які б сприяли розблокуванню Telegram в росії, укладено не було. рф два роки намагалася домогтися заборони Telegram за те, що він відмовлявся надавати уряду доступ до повідомлень. Завдяки антицензурним технологіям, вбудованим у застосунки Telegram, заборона виявилася неефективною, і росіяни змогли продовжувати користуватися Telegram. Після двох років спроб заблокувати Telegram, які не увінчалися успіхом, новопризначений прем'єр-міністр росії скасував розпорядження попереднього уряду про заборону. Дуров лише підтримав ідею розблокування застосунку в публічному пості.
— Telegram має чітку стратегію монетизації
Всупереч хибним уявленням пана Ажнюка, Telegram має публічну стратегію монетизації та залучив облігації від міжнародних інвесторів. Після вимушеної відмови від проєкту TON, Telegram розпочав монетизацію у 2021 році, запровадивши в каналах конфіденційну рекламу — і продовжив її з преміум-підпискою у 2022 році. Для фінансування Telegram залучив $1,7 млрд шляхом продажу облігацій, основним банківським партнером виступив міжнародний інвестиційний банк JP Morgan. Інвестори з росії не відіграли значної ролі у продажу облігацій. Наскільки відомо Telegram, переважна більшість його облігацій наразі перебуває у власності великих світових фондів, що базуються у США та Великобританії.
— Повідомлення в Telegram зашифровані
У статті помилково стверджується, що повідомлення в Telegram є «незашифрованими». Усе, що надсилається та зберігається в Telegram, шифрується. Десятки дослідників використовували відкритий код програми та протоколи шифрування, щоб довести цілісність і реалізацію цього шифрування. Усе, що зберігається на серверах Telegram, зашифровано, а ключі шифрування ніколи не зберігаються разом з даними, які вони захищають.
— Застосунки Telegram — прозорі
Всупереч твердженням пана Ажнюка, на відміну від застосунків із закритим кодом, таких як TikTok, Telegram не може бути використаний для шпигунства за вами або впливу на інші застосунки чи дані на вашому пристрої. Застосунки, які користувачі завантажують, побудовані на основі того ж вихідного коду, що й опубліковані. Завдяки цьому будь-який розробник може перевірити й підтвердити, що застосунки Telegram роблять саме те, для чого вони були створені.
— Бот «Розумне голосування» досі працює
Telegram-канал Навального ніколи не був заблокований. Бот Навального «Розумне голосування» був призупинений на два дні під час 3-денного голосування на російських виборах 2021 року. Це відбулося після тиску з боку Apple і Google, які раніше видалили застосунок Навального зі своїх магазинів. Мільйони росіян використовували Telegram-бот для вибору своїх кандидатів. Бот все ще активний і востаннє використовувався на виборах 2022 року.
— «Лист від Павла Дурова» — фейк
Пан Ажнюк згадує про «лист від Павла Дурова», опублікований «Новою газетою». Цей лист є фейком і був сфабрикований у межах кампанії на тлі витіснення Павла Дурова з бізнесу «ВКонтакте».
— Telegram ніколи не ділився повідомленнями з третіми особами
Всупереч твердженням пана Ажнюка, Telegram ніколи не передавав жодних даних «німецьких активістів, які виступають проти вакцинації». Telegram також зберігає дуже обмежену кількість даних про користувачів або взагалі не зберігає їх — у більшості випадків він навіть не може отримати доступ до даних користувачів без певних точок входу, як це було у випадку з рішенням індійського суду про піратство, в якому не було передано жодних приватних даних.
Віримо?