😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Наталя ХандусенкоРобота
29 березня 2024, 11:40
2024-03-29
У розділі досягнення — сіла на шпагат в 32 роки: ДУЖЕ дивні пункти, які зустрічали рекрутери в резюме
Спеціаліст із підбору персоналу Артем Швець з вінницької компанії Adjutor Consulting поділився в LinkedIn цитатами з реальних CV. У коментарях до допису рекрутери почали ділитися найдивнішими пунктами, які зустрічали в резюме. Вони припускають, що їхня поява пов’язана з трешовими питаннями, які могли ставити на попередніх співбесідах.
Спеціаліст із підбору персоналу Артем Швець з вінницької компанії Adjutor Consulting поділився в LinkedIn цитатами з реальних CV. У коментарях до допису рекрутери почали ділитися найдивнішими пунктами, які зустрічали в резюме. Вони припускають, що їхня поява пов’язана з трешовими питаннями, які могли ставити на попередніх співбесідах.
Ось ці пункти:
«Релігія: християнин греко-католицького обряду». «Непорядок, спалимо на вогнищі інквізиції. Або я не знаю, чого очікує кандидат, вписуючи цей пункт», — прокоментував Артем Швець цей пункт.
«Кількість дітей — 2. Кількість онуків — 1» — чому тоді надіслав тільки резюме? Мені вже і на родинне дерево цікаво подивитись».
«Судимостей не маю. У близьких родичів наявні тільки адміністративні правопорушення» — дякую, так і запишемо.
«Створення з резюме цінних паперів забороняю» — як тільки закінчиться робочий день, то одразу піду торгувати вашим CV на біржі.
«Країни, в яких я побував: ........ (перелік з 11 країн)» — оцей пункт в резюме на посаду взагалі маст хев, ми ж кандидатів з менше ніж з 10 штампами у закордоннику навіть не розглядаємо.
«Ще забув вписати, що часто без контексту в резюме вписується зріст і вага, — в одному з коментарів додав Артем. — «Колись було CV людини на посаду Project manager, там портфоліо і кейсів не було, зате були його зріст і вага».
«А може ваша команда розробників шаманить над кодом, щоб він працював? І без знань технік шаманства і відсутності бубна не наймають в вашу компанію?», — прокоментував перший пункт QA EngineerAnton G.
Це коли приходиш на співбесіду і тобі задають майже всі ці питання. Люди, мабуть, вирішили зразу все написати. Сьогодні зранку була співбесіда і 3 з 5 питаннь з допису мені задавала рекрутер.
А ще мені дивно, коли в резюме є лінійки знань технологій і іноземних мов. І там десь більше, десь менше. Але чому не написати просто рівень англійської мови та перелік технологій, з якими працював? Як по лінійці можна зрозуміти як людина знає мову чи технологію? Краще просто перелік зробити та все.
У мене був кандидат, який кинув резюме, а там досвід правильний, але всюди дієслова у жіночому роді. Я його на співбесіді просто вирішив перепитати, а він видав: «Та мені дружина робила і, певно, надто захопилась»
Також Артем розповів, що йому колись фото золотої медалі надіслали. І якщо говорити про школу, то зустрічаються резюме, де згадують шкільні досягнення: «Я реально час від часу натрапляю на резюме, де кандидати вписують якісь нерелевантні шкільні досягнення. При тому, я зрозумів би, якби це були студенти в пошуках першої роботи, тоді це окей, але це вже були досить серйозні чоловіки у віці 40-50 років».
У мене був кандидат з фоткою на всю шапку резюме в трусєлях на пляжі в шезлонгу.
Не дивлячись на дивні пункти в резюме, Артем Швець вважає: «З кандидатами треба себе поводити максимально етично і ніщо з вищеперерахованих пунктів у резюме не має стати причиною ставитись до кандидата інакше. Він — перш за все професіонал і тут треба максимально етично підходити до роботи з кожним».
CV чи резюме — ось у чому питання. Що кажуть рекрутери про ці документи для пошуку роботи в IT
Junior Manual QA Tester Юрій Ситніков шукає роботу вже майже рік. У його практиці — більше 100 відправлених резюме, 40 співбесід і стільки ж відмов, та майже в кожному з них обіцянки залишатися на зв’язку. Але, як розповідає герой, одного разу рекрутер, ознайомившись із резюме кандидата, попросив надіслати його CV. Судячи з коментарів під постом, небагато айтішників знають, чим відрізняються ці два документи. А деякі навіть вважають, що рекрутер із таким запитом вирішив повипендрюватися.
dev.ua розбирався, в чому різниця між CV (curriculum vitae) і резюме, в яких випадках і в яких компаніях потрібні ці документи, і чи можуть вони замінювати один одного.
«Розіслала 200+ резюме, фідбек поки негативний». Як вінницька лікарка тимчасово застрягла на порозі входу в IT
Софія Тимошенко — сімейна лікарка в одній із приватних лікарень Вінниці. Зі своїх 25-ти років 8 вона присвятила навчанню медичній справі та подальшій роботі у сфері. Проте сьогодні в дівчини є нова ціль — стати айтішницею. Наскільки можливо новачку безболісно «ввійти в IT» — читайте в нашому матеріалі.
Як скласти ідеальне IT-резюме для іноземного роботодавця: поради кар'єрної консультантки
Кар'єрна консультантка Юлія Шишенко в LinkedIn зауважила, що часто отримує запит від українських кандидатів із проханням створити резюме для конкретної країни. «Дуже часто кандидати вірять, що у конкретних країнах є власні суворі вимоги до резюме, і кандидату без них відмовлять, навіть якщо він підходить на вакансію», — повідомляє вона.
«Відмовили, навіть не глянувши в резюме, без жодної співбесіди». Розробник обурився рішенням GlobalLogic щодо його кандидатури. Історія з LinkedIn на 100+ коментарів
На ринку IT-рекрутингу новий скандал. Engineering Manager, Tech\Team Lead Владислав Михайлишин кілька днів тому написав обурений пост у LinkedIn щодо стандартів компанії GlobalLogic у спілкуванні з кандидатами.
Річ у тому, що Владислав отримав відмову від рекрутера, який, за словами інженера, не бачив резюме та не провів жодної співбесіди із кандидатом.
Айтішник поділився скріном листування з рекрутером GlobalLogic.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі