🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Вікторія ГорбікЗброя
28 листопада 2022, 15:42
2022-11-28
Boeing запропонував Пентагону передати Україні бомби GLSDB. Чому вони такі важливі?
Boeing Co (BA.N) та SAAB AB (SAABb.ST) створили наземну бомбу малого діаметра (GLSDB), яка літає на більшу дальність та забезпечує вищу точність подібних боєприпасів, та пропонують передати її Україні. Уряд США наразі розглядає пропозицію компанії щодо постачання, як повідомляє Reuters, посилаючись на власні джерела.
Що це за бомба та чому вона така важлива, розбирались в dev.ua.
Дешеві маленькі високоточні бомби, що можуть бути встановлені на ракетах, дозволять Києву завдавати ударів далеко в російському тилу, поки Захід намагається задовольнити попит на більше зброї.
За інформацією від інсайдерів Reuters, GLSDB можуть бути поставлені вже навесні 2023 року. Вони поєднують в собі бомбу малого діаметра GBU-39 (SDB) і ракетний двигун M26, обидва з яких є звичайними в США.
Кілька одиниць GLSDB вже виготовлені, але через значні матеріально-технічні перешкоди для офіційних закупівель угоди поки не можуть бути укладені.
Представник Boeing відмовився від коментарів. Речник Пентагону підполковник Тім Горман теж відмовився коментувати надання будь-яких «специфічних можливостей» Україні, але сказав, що США та їх союзники «визначать і розглянуть найбільш відповідні системи», які допоможуть Києву.
Як з’явились GLSDB
Проєктування ракети GLSDB (Ground Lanched Small Diameter Bomb) концерн Boeing розпочав за власні кошти в 2011 році.
Ідея розробки була в тому, щоб поєднати керовану авіабомбу GBU-39, першу серед лінійки високоточних плануючих бомб SDB, що виробляється з 2006 року, і ракетний двигун M26, створюючи снаряд для РСЗВ MLRS i HIMARS.
Том Карако, експерт із зброї та безпеки в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень, зазначив, що після виходу США з Афганістану залишилося багато авіаційних бомб, а «в сьогоднішньому контексті ми повинні шукати інноваційні способи перетворення їх на протистояння».
Що може бомба GLSDB
SDB — це 250-фунтова зброя з удосконаленою інерціальною навігаційною системою GPS, з системою захисту від перешкод у поєднанні з багатоцільовою проникаючою вибухово-осколковою боєголовкою та програмованим електронним підривником.
Бомба малого діаметра (GLSDB) має декілька переваг:
висока точність, що можна вразити ціль у радіусі одного метра;
збільшений радіус дії GLSDB 94 милі або 150 км;
зчеплення на 360 градусів для ураження об'єктів з будь-якого кута та з усіх боків, навіть цілі позаду точки запуску;
здатний вести бойові дії на зворотному схилі, проникати в печеру, запускати ракети з прихованих або захищених місць, щоб уникнути виявлення;
не залежить від панелі запуску, що означає, що можна використовувати будь-яку програму запуску інтерфейсу M270/M142.
«Уже обирала нове робоче місце в офісі». Інтерв'ю з українкою, якій Apple відмовила через війну з росією
Катя Трусова — українська айтішниця, яка живе та працює в американському місті Остін, штат Техас. Нещодавно її пост у мережі LinkedIn зібрав понад 23 000 реакцій. У ньому дівчина розповіла, як майже перейшла працювати до компанії Apple, однак в останній момент отримала відмову, пов’язану з повномасштабною війною в Україні. Ми зв’язалися з Катею та дізналися деталі резонансної історії.
Війна за стандартами НАТО. Як працюють сучасні технології, ситуаційні центри та мережево-центричність на війні в Україні
Створення мережі ситуаційних центрів було передбачено рішенням РНБО від 4 червня 2021 року, наказом № 396 від 23 грудня 2021 року Міноборони було утворено робочу групу з цього питання. Але лише після початку повномасштабного вторгнення українські військові стали на крок ближче до натовських стандартів.
Марина Ціркун, членкиня ГО «Аеророзвідка», керівниця напряму С4ІSR, розповіла деталі про роботу системи ситуаційних центрів і пояснила концепцію ведення мережево-центричних війн.
«Не говоримо на політичні теми». Чому український єдиноріг AirSlate досі не покинув ринок росії
Українська компанія AirSlate має великий офіс в Україні, оцінку в понад $1 млрд та інвестиції на $130+ млн. Також вона має офіс у Санкт-Петербурзі, який після майже п’яти місяців війни росії з Україною не планує закривати та звільняти місцевий персонал. Розповідаємо головне з матеріалу AIN про те, що відбувається в компанії Семена Дукача, Вадима Ясиновського та Бориса Шахновича.