«Прогнози розвитку українського IT у 2025 році значною мірою визначатимуться перебігом воєнних дій. Якщо активна фаза війни триватиме, умови ведення бізнесу залишаться складними. Продовжиться відтік талантів за кордон, залучення нових клієнтів буде непростою задачею через декілька факторів. Насамперед — це питання військових ризиків, а також конкуренції за ціноутворення зі світовими хабами, такими як Індія», — розповів він dev.ua.
Попри всі складнощі та виклики, які є зараз в країні, Мітіш повідомив, що EPAM має достатньо амбітні цілі на 2025 рік. «Базовий сценарій для української команди ЕРАМ — зупинити падіння кількості billable позицій, продовжити залучення нових клієнтів, стабілізувати доходи на рівні 2024 року та залучити щонайменше 800 джуніор-спеціалістів протягом наступного року», — зауважив він.
Водночас керівник EPAM вважає, що є підстави сподіватися на продовження поступового покращення макроекономічної ситуації у світі. Вибори в США завершені, бізнес та Wall Street в цілому сприйняли результати достатньо позитивно. Центробанки ключових західних країн продовжують політику зниження облікових ставок, що стимулюватиме інвестиції в розвиток бізнесу та розширення бюджетів на цифрову трансформацію.
«Якщо ці тенденції продовжаться, то це, безумовно, буде мати позитивний вплив як на ІТ індустрію загалом, так і на українську ІТ галузь зокрема», — переконаний топменеджер.
Також він відзначає зростання попиту на світовому ринку на певні технології та напрямки, такі як GenerativeAI, Data Analytics, кібербезпека, хмарні рішення. «Українські компанії мають хороші шанси зайняти свою нішу в цих сферах», — зазначив Мітіш.
Більше прогнозів щодо розвитку українського IT читайте тут.
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.
Не Патроном єдиним. Айтішник з EPAM шиє військову амуніцію для собак: історія диво-стартапу для чотирилапих захисників України
Максим Лісович, Interior Designer в ЕРАМ Україна, поза роботою допомагає амуніцією українським військовим… собакам. Так, службові пси носять унікальні жилетки та нашийники, мають спеціальні аптечки та турнікети. Чотирилапі в такому «одязі» більш захищені та впізнавані.
За словами Максима, тільки на заході країни нас захищають сотні військових собак. Айтівець допомагає військовим кінологам нести цю службу гідно, забезпечуючи відповідною амуніцією, спеціальними аптечками та турнікетами. Нещодавно він провів три дні поспіль, власноруч відшиваючи нашийники та повідці. А ще два роки тому шити він не вмів узагалі. Ось історія диво-стартапу.
Австралійське задзеркалля. Історія Delivery Director EPAM, який через війну релокувався із сім'єю до Австралії: як адаптуватися та вижити за океаном?
Григорій Клімов — директор з делівері і керівник великої Platform Engineering-практики в EPAM. Понад 10 років він будував свою кар’єру в українському офісі, але війна змусила його з родиною кардинально змінити життя. В березні Григорій з дружиною і трьома дітьми поїхали з рідного Харкова, деякий час провели в ЄС, а згодом — вирушили до Австралії. «Я мріяв жити в цій країні, коли піду на пенсію. Але війна підштовхнула до того, щоб прийняти рішення значно швидше», — каже Григорій.
Ось його історія.
Очільник EPAM Ukraine: «Було б класно мати якісь прозорі, відкриті механізми виїзду за кордон для обмеженої кількості людей»
Керівник EPAM Ukraine Степан Мітіш, який до призначення відповідав за київський та вінницький офіси компанії, дав велике інтерв’ю AIN. В компанії він працює вже 16 років, тобто знає про український IT-аутсорс багато, якщо не все.
dev.ua обрав найцікавіше з розмови.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі