Олександр КузьменкоGameDev
19 жовтня 2023, 17:49
2023-10-19
Гравці обурилися повній російській локалізації в українській грі Corsairs Legacy
Українські користувачі X (Twitter) помітили, що на сторінці української гри Corsairs Legacy в сервісі Steam вказана підтримка російської локалізації, включно з озвученням. У грі заплановано аж 25 перекладів різними мовами й чимало з них будуть мати озвучення, включно з українським.
Українські користувачі X (Twitter) помітили, що на сторінці української гри Corsairs Legacy в сервісі Steam вказана підтримка російської локалізації, включно з озвученням. У грі заплановано аж 25 перекладів різними мовами й чимало з них будуть мати озвучення, включно з українським.
На російську озвучку в Corsairs Legacy звернув увагу користувач X з ніком STARIKSU98. Його пост зібрав 16 000 переглядів і понад 400 вподобань. «Я думав, що українські розробники принаймні не будуть робити російську озвучку. На жаль, знаю багато людей, які обирають українську тільки в тих випадках, коли немає російської», — додав STARIKSU98.
У коментарях до його допису українські гравці здебільшого були здивовані й обурені наявністю повної російської локалізації.
«Очевидно, озвучку робили в Україні з українськими акторами. Це не важко, на жаль. З іншого боку, на*уя взагалі робити російську озвучку чи хоча б титри, тим більше в українській грі. Мабуть, хочуть гайпанути на „Корсарах“, росіяни їх сильно колись любили, тому й цю куплять», — вважає користувач із ніком HoFTeR.
«Зазвичай російську озвучку роблять російські актори. Сподіваюсь, вони їх не запрошували. Які актори дубляжу в Україні зараз робить російську озвучку?», — написав інший користувач із ніком Di_MA7777.
Дехто пригадав, що польські розробники з CD Project Red скасували російську озвучку для доповнення Ілюзія Свободи в грі Cybeprunk 2077. Натомість вони додали в проєкт українську текстову локалізацію.
CD pr: собі у збитки відмовляються від продажів ігор на території рф чи їх локалізації. Наші девелопери: https://t.co/7XOs1pQGn9
Ігри серії Strategic Mind охоплюють період Другої світової війни й відомі своїми історичними кампаніями.
«Певною мірою теперішня війна є відлунням десятиліть брехливої історії, яка в’їлася в мозок величезній кількості людей на пострадянському просторі. Саме тому конкретно в наших іграх мати російську мову це, на мій погляд, дуже корисно з просвітницької точки зору», — розповів Сєнін.
Однак він не виключив, що російської локалізації вже не буде в наступних іграх Starni Games.
Про гру Corsairs Legacy
Розробники Corsairs Legacy зі студії позиціюють гру як симулятор піратського життя.
«Приготуйтеся до запаморочливої пригоди у грі „Corsairs Legacy“, де вам доведеться взяти на себе роль відважного контрабандиста Руфуса Монро, який перевозить товари через військові патрулі в Карибському морі. Коли звичний рейд на острови Тринідад і Тобаго йде не за планом, Руфус і його команда опиняються віч-на-віч з іспанським військовим кораблем, що і стає початком нової несподіваної пригоди», — вказано в описі гри в Steam.
Corsairs Legacy є «духовним спадкоємцем» серії RPG від російської компанії «Акелла» про корсарів і піратів XVII століття.
Реліз української гри запланований на 2023 рік. На сторінці Corsairs Legacy в Steam вказані 25 підтримуваних варіантів перекладу. Озвучка заявлена такими мовами:
українська;
англійська;
російська;
французька;
німецька;
китайська (спрощена);
іспанська;
португальська (Бразилія);
корейська;
польська;
японська;
турецька.
dev.ua написав запит до розробників Corsairs Legacy з проханням прокоментувати ситуацію.
Анонс перспективної української RPG New Arc Line затьмарив скандал із російським видавцем. Гравців збентежила чеська компанія Fulqrum, яка раніше була 1 °C Entertainment
UPD. Офіційні російськомовні акаунти CD Projekt Red вибачилися перед російськими гравцями за «образливі репліки» в українській локалізації Cyberpunk 2077
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.