🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоСтартап
11 грудня 2024, 10:58
2024-12-11
Індійський стартап провів опитування, щодо психічного стану своїх працівників, а потім звільнив всіх, хто перебував у стресі
Індійський стартап YesMadam, який надає home salon послуги, зазнав критики після звільнення понад 100 співробітників. Вони втратили роботу, після того, як зізналися у внутрішньому опитуванні про психічне здоров’я, що відчувають стрес на робочому місці. Компанія вирішила позбавити їх стресу та роботи.
За словами одного з колишніх працівників, під час опитування співробітників запитували про рівень стресу на роботі. Незабаром після цього працівники, які зізналися, що відчувають значний стрес, отримали електронні листи про звільнення, повідомляє Times of India.
«Що відбувається в YesMadam? Спочатку ви проводите випадкове опитування, а потім звільняєте нас вночі, тому що ми відчуваємо стрес? І не тільки мене — 100 інших людей також були звільнені», — розповів один зі звільнених працівників.
Колишня UX-копірайтерка компанії показала, як виглядав електронний лист про звільнення. Він починається з подяки за проходження опитування, але потім тон листа змінюється.
«Щоб гарантувати, що ніхто не зазнає стресу на роботі, ми прийняли важке рішення розлучитися зі співробітниками, які вказували на значний стрес», — повідомив HR-менеджер Ашу Арора Джа і зазначив, що рішення «набирає чинності негайно».
Компанія запевнила постраждалих працівників, що вони отримають подальшу інформацію окремо. Попри це, рішення викликало різку критику, багато хто ставить під сумнів етичність звільнення працівників за розголошення їхніх проблем замість того, щоб боротися зі стресом на робочому місці.
Критики назвали цей крок безглуздим і контрпродуктивним. «Звільнення працівників за повідомлення про стрес — це не просто іронія, це повна зневага до добробуту працівників. Замість того, щоб усунути причини стресу, це посилає чіткий сигнал: «Ваше психічне здоров’я — не наше діло: «Ваше психічне здоров’я нас не стосується». Компанії повинні визначати пріоритети рішень, а не змушувати працівників мовчати», — написав один з користувачів соцмереж.
Інші припускали, що цей інцидент був невдало виконаним маркетинговим трюком. «Якщо це маркетингова стратегія, то вона має жахливі наслідки. Якщо ні, то це тривожний прояв поганого менеджменту. У будь-якому випадку, YesMadam не уникне наслідків», — прокоментував інший користувач.
Дехто висловив глибоке розчарування, підкреслюючи зраду, яку відчувають працівники, що розповіли про свою боротьбу лише для того, щоб бути звільненими. «Це розбиває серце. Уявіть, що ви нарешті чесно розповіли про свій стрес, а замість підтримки вас звільняють. Це найгірша відповідь на опитування щодо психічного здоров’я», — поділився один з користувачів.
Цей інцидент спричинив широку дискусію про етику на робочому місці, психічне здоров’я та відповідальність роботодавців. Хоча YesMadam ще не зробила офіційної заяви, критика продовжує зростати, і багато хто закликає компанії застосовувати більш людяні підходи для добробуту співробітників.
Раніше Сандра Мілошевич, яка працює у сфері інжинірингу, розробки продуктів та дизайну, має понад вісім років у техіндустрії і є колишньою співробітницею Uber та Snap, розповіла, як на неї вплинула перша негативна оцінка її роботи.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі