🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Ігор Вишневський Гаряченьке
2 грудня 2024, 09:47
2024-12-02
«Якщо втримаємо позиції у 2025-му на рівні 2024-го — це буде успіх»: керівник Ciklum оцінив тенденції на ІТ-ринку й виклики для своєї компанії
Керівник однієї з найбільших IT-компаній Ciklum Віталій Нужний вважає, що в нинішній ситуації як для його компанії, так і для українського ІТ-ринку в цілому, збереження поточних показників може розцінюватися як успіх.
«Якщо ми втримаємо позиції у 2025 році на рівні 2024-го — це буде успіх. Навіть у стабільні часи, тільки 8% компаній зростають протягом трьох років. Те, що робила українська індустрія всі ці роки — це феномен. До нього треба повернутися», — зазначив Нужний в інтерв’ю Forbes.
Топменеджер додав, що Ciklum утримується на плато саме в Україні, але глобально очікує невелике зростання до 10%.
З його слів, у нинішній ситуації дуже актуальний вислів flat is new up, тому що раніше ІТ-індустрія звикла жити зі зростанням на 20–30% рік до року, а зараз завданням є втримати поточні обсяги.
«На ринку було багато сподівань щодо продуктових компаній, але на довгій дистанції немає стабільності ні в кого. Нещодавно MacPaw оголосила про 20% скорочення через фінансові труднощі. Ринки дуже динамічні. Сервісна індустрія в Україні конкурує з глобальними гравцями. Останній рік усі глобальні компанії впали чи виросли у межах 5%. Ринкова тенденція не дуже позитивна. Не так через війну, як через макроекономіку. Конкуренція збільшилася», — описав ситуацію Віталій Нужний.
Керівник Ciklum, окрім того, анонсував, що наразі вони розглядають компанії, які можуть розширити експертизу, і в пайплайні перебуває до 10 таких компаній.
Що стосується кадрів, то, зі слів Нужного, у румунській, польській і болгарській локаціях працюють сукупно до 500 фахівців, а Україна залишається найбільшою локацією з найглибшою експертизою.
«У Румунії ми очікуємо швидке масштабування з одним із клієнтів. Без команди у кількасот людей в Україні ми з цим не впораємося… В Україні тенденція ближче до утримання команд. А в інших локаціях ми активно зростаємо. З огляду на їхній невеликий розмір — це десятки відсотків зростання», — розповів керівник Ciklum.
Зі слів Нужного, зараз попит на IT-продукти нестабільний, а компанії менше інвестують і хочуть швидше випускати продукти на ринок.
«Це означає, що строки розробки для великих проєктів скорочуються з 2–3 років до року та навіть шести місяців. Менших проєктів стає більше. До 40% контрактів закінчуються кожного року. Випустили продукт — і далі тільки підтримка», — пояснив він.
Як ми писали, у лютому нинішнього року Віталій Нужний приєднався до команди Ciklum, щоб розвивати бізнес компанії у східноєвропейських локаціях.
Як увійти в IT, якщо не вмієш кодити? Три історії неайтішних спеціалістів з Ciklum, TECHIIA та Intetics
Для того, аби працювати в IT, необов’язково вміти писати код. Адже в компаніях велика кількість спеціалістів, які не знають жодної мови програмування та не орієнтуються у фреймворках.
dev.ua розповідає, як влаштована робота в IT неайтіших спеціалістів й чим вона їх приваблює.
«Ситуація вже пройшла точку критичного дна». Що відбувається на ринку праці та чи є шанс на відновлення активного найму в українському IT
36% українців, які втратили роботу, не знають, як її шукати, рапортує Work.ua. Зокрема, 15% читачів dev.ua, згідно з опитуванням, також опинилися за бортом і наразі не працюють. Скаржаться на досить скромний найм у порівнянні з довоєнними часами і рекрутери. Висновок, що ринок кандидата через війну перетворився на ринок роботодавця, вже ні в кого не викликає сумнівів.