💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Вікторія ГорбікВійна
12 вересня 2024, 08:06
2024-09-12
«Поки Україна захищає свою свободу від російської агресії, уряд Китаю став вирішальним чинником незаконної війни росії». ЄС та США вкотре наголошують, що Китай підтримує російських військових експортом технологій
Під час діалогу високого рівня щодо Індо-Тихоокеанського регіону, який відбувся представниками країн цього тижня у Брюсселі, Сполучені Штати та Європейський Союз знову висловили занепокоєння з приводу «дуже значної» підтримки Китаєм російських військових.
У своїй спільній заяві офіційні особи США та ЄС посилаються на «постійну підтримку Китаєм військової та промислової бази росії» через «експорт значних обсягів товарів подвійного призначення та предметів, які використовуються … на полі бою проти України», пише SCMP.
Після зустрічі високого рівня в Брюсселі у вівторок заступник держсекретаря США Курт Кемпбелл заявив журналістам, що Китай надає пряму допомогу для «підтримки, створення та диверсифікації різних елементів російської військової машини».
«Це не можливості подвійного використання», — сказав Кемпбелл, акцентуючи, що все, що передає Китай росії, застосовуються безпосередньо у війні проти України.
За його словами, москва своєю чергою поділилась з Китаєм чутливими військовими технологіями, включно з тими, що стосуються операцій на підводних човнах, конструкції літаків-невидимок і ракетних можливостей. Кемпбелл підкреслив, що подібний обмін, «якщо Китай зможе отримати більшу участь Росії в вдосконаленні певних військових можливостей», створює ризики не лише для США, а й для таких країн, як Австралія, Індія, Японія та Південна Корея. Крім того, інший американський дипломат додав, що спроби приховати цю співпрацю вживаються «на найвищому рівні обох урядів».
«Поки Україна захищає свою свободу від російської агресії, уряд Китаю став… вирішальним чинником незаконної війни росії», — зазначив член комісії, демократ від Массачусетсу, Вільям Кітінг. Посилаючись на твердження Кемпбелла про те, що росія надає Китаю передові технології підводних човнів і ракет в обмін на матеріали, які збільшують військове виробництво кремля, він наголосив, що Китай сьогодні становить пряму та гостру загрозу європейській безпеці.
Пітер Раф з Hudson Institute, вашингтонського мозкового центру, сказав, що КНР таким чином закладає ґрунт для наступної великої війни в Європі.
Посольство Китаю в середу відкинуло звинувачення з боку США та ЄС, заявивши, що Пекін не був причетний до української кризи та не постачав зброю сторонам конфлікту.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)