😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Вікторія ГорбікЗброя
4 березня 2025, 11:12
2025-03-04
Китай планує заохочувати використання чипів RISC-V з відкритим кодом по всій країні
В ЗМІ зʼявилась інформація про плани Пекіну збільшення використання чипів RISC-V, ймовірно, щоб прискорити зусилля щодо обмеження залежності країни від західних технологій.
В ЗМІ зʼявилась інформація про плани Пекіну збільшення використання чипів RISC-V, ймовірно, щоб прискорити зусилля щодо обмеження залежності країни від західних технологій.
Про RISC-V
RISC-V — це архітектура набору інструкцій з відкритим вихідним кодом, яка використовується для розробки нестандартних процесорів для різноманітних додатків, від вбудованих конструкцій до суперкомп’ютерів.
На відміну від пропрієтарних архітектур процесорів, RISC-V — це архітектура набору команд (ISA) з відкритим вихідним кодом, яка використовується для розробки нестандартних процесорів, орієнтованих на різноманітні кінцеві програми. RISC-V ISA, спочатку розроблений в Каліфорнійському університеті в Берклі, вважається п’ятим поколінням процесорів, заснованих на концепції комп’ютера зі скороченим набором інструкцій (RISC). Завдяки своїй відкритості та технічним вадами він став дуже популярним в останні роки. Зараз цим стандартом керує RISC-V International, яка налічує понад 3000 членів і яка повідомила, що до кінця 2022 року було відвантажено понад 10 млрд мікросхем із ядрами RISC-V. Багато реалізацій RISC-V доступні як у вигляді ядер з відкритим кодом, так і у вигляді комерційних IP-продуктів.
Китай планує вперше випустити політичні вказівки щодо збільшення використання чипів RISC-V. Інформація може бути опублікована вже цього місяця, хоча остаточна дата може змінитися, повідомили джерела, на які посилається Reuters. Їхні імена не розкривають, бо дискусії щодо політики ще тривають.
За наданою інформацією він розробляється спільно вісьмома державними органами, включаючи Адміністрацію кіберпростору Китаю, Міністерство промисловості та інформаційних технологій Китаю, Міністерство науки і технологій і Китайське національне управління інтелектуальної власності, додали вони.
Державні установи та дослідницькі інститути Китаю в останні роки вже впроваджували RISC-V у свою роботу, вважаючи його геополітично нейтральним. Китайських розробників чіпів приваблює їх нижча вартість, але уряд ще не згадав про це в політиці.
Основні постачальники RISC-V у Китай: група компаній Alibaba, їхня дочірня компанія XuanTie та стартап Nuclei System Technology, який продає комерційні процесори RISC-V розробникам мікросхем.
Керівники галузі на заході, присвяченому RISC-V, організованому XuanTie минулого тижня, заявили, що популярність DeepSeek також може сприяти прийняттю RISC-V, оскільки моделі китайського стартапу AI ефективно працюють на менш потужних чіпах.
Менші компанії, які хочуть використовувати ШІ та DeepSeek, можуть звернутися до чіпів, розроблених з архітектурою RISC-V, сказав під час заходу Сунь Хайтао, менеджер China Mobile System Integration, постачальника ІКТ-обладнання.
В США насторожено ставлять до розширення використання чіпів в Китаї.
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі