Згідно з отриманими даними, майже 74% компаній мають гібридний формат роботи, офіс чи віддалена робота за бажанням IT-співробітника, ремоут доступний у 14,7%
За результатами травня 2023 року, 50,7% компаній не призупиняли перегляд зарплатні та кар'єрне зростання. 8,1% опитуваних позбавлені такої можливості. Водночас 0,7% не пропонували підвищень і до вторгнення.
З «плюшок» IT-компанії на компанії найчастіше пропонують співробітникам:
привітання та подарунки від компанії (61,8%),
внутрішнє навчання (57,4%),
компенсацію зовнішнього навчання чи сертифікацій (57,4%),
медичне страхування (55,9%),
програми менторингу (52,9%),
оплату коворкінгу (41,9%),
компенсацію занять спортом (35,3%),
регулярні офлайн тімбілдінги (33,1%).
На останньому місці масаж в компанії (6,9%), консультації корпоративного лікаря (6,9%) та йога чи спортивні зайняття в офісі (10,3%).
Серед нововведень, які зʼявились у соцпакеті IT-компанії після початку повномасштабної війни:
виплати компенсацій коворкінгу,
відшкодування ментального здоров’я та волонтерські дні,
під час блекаутів за запитом компанії компенсували $1500 за купівлю генератора чи Starlink,
продовжили збереження робочого місця колегам, які доєдналися до лав ЗСУ.
Марія Куцевол, Recruitment Team Lead в ITExpert, зазначила, що кандидати надають перевагу компанії, про яку можна знайти більше відгуків та інформації. Крім того, серед трендів, які панують серед айтішників, іноземці перепитують, чи є опціони, повний ремоут та екстра гнучкий робочий день, українці ж в першу чергу звертають увагу на стабільність. Серед важливих факторів для них, за словами Марії, страхування, кількість днів відпустки + лікарняних, можливість бронювання від мобілізації, надання техніки для роботи. Дещо рідше запитують про компенсацію навчання. За замовчуванням у топі очікувань і ринкова заробітна плата (досвідчені IT-фахівці не будуть йти на роботу з низькою зарплатнею, але ланчами в офісі).
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)