Вікторія ГорбікТаке життя
24 травня 2022, 14:10
2022-05-24
Російські спецслужби використовують мобільні ігри, щоб виманювати в українських дітей дані про стратегічні об'єкти
Через мобільні ігри для смартфона російські служби вербують українських дітей та виманюють через них дані про важливі о’бєкти інфраструктури. Про це повідомляє СБУ.
Через мобільні ігри для смартфона російські служби вербують українських дітей та виманюють через них дані про важливі о’бєкти інфраструктури. Про це повідомляє СБУ.
В ігровій формі у гравців виманювали фото стратегічних об'єктів та дані про їхню геолокацію.
Щоб залучити дітей, використовували популярну програму для смартфонів. Речник СБУ на слайді показав, що це додаток Explore. Тут учасники шукали «коробки» з віртуальними призами. Їх можна було обміняти на електронні гроші.
скрін СБУ
В процесі гри та проходження маршруту, учасники фотографували місцевість, де розміщувались в тому числі й військові об'єкти та критична інфраструктура на місцевості різних населених пунктів.
Всю інформацію учасники завантажували в базу ігрового додатка, доступ до адміністрування якої, як і самого застосунку має ІТ-компанія, підконтрольна спецслужбам рф. Вона зареєстрована в одній з європейських країн і розповсюджує інтерактивні платформи.
Граючи, діти збирали для ворога всю інформацію про стратегічно важливі об'єкти.
Зокрема, у Кіровоградській області було затримано двох підлітків, які фотографували блокпости, елеватори й транспортні шляхи. Вони є жителями міста Жовті води на Дніпропетровщині. На смартфонах підлітків був встановлений ворожий додаток, куди вони збирались завантажити всю зібрану інформацію, та її ж відправляли в Telegram, третім особам.
СБУ здійснює комплексні заходи для блокування ворожого втручання в електронні системи офіційних мобільних додатків і притягнення до відповідальності винних осіб.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)