💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоТаке життя
4 вересня 2024, 16:30
2024-09-04
ВООЗ не виявила жодного зв'язку між використанням мобільних телефонів і раком мозку
Нове системне дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я вкотре спростовує чутки, які циркулюють із масового розповсюдження мобільних телефонів — вони не збільшують імовірність появи раку мозку, навіть при довгих розмовах.
Як повідомляє Engadget, звіт ВООЗ вказує на відсутність зв’язку з використанням телефону понад десять років, кількістю дзвінків або тривалістю розмов телефоном.
В огляді проаналізували понад 5000 досліджень, у результаті чого до нього ввійшли 63 дослідження, опубліковані між 1994 і 2022 роками, у яких разом брали участь учасники з 22 країн. Дослідження, проведене Австралійським агентством із радіаційного захисту та ядерної безпеки (ARPANSA), також не виявило жодного зв’язку з іншими видами раку голови та шиї. Ці дані з’явилися напередодні публікації ВООЗ монографії «Критерії здоров’я навколишнього середовища», в якій розглядається вплив радіохвильового опромінення на здоров’я людини.
У 2011 році Міжнародне агентство з вивчення раку (МАВР) класифікувало радіохвилі як «можливо канцерогенні», що означає, що воно не може виключити або підтвердити цей зв’язок. До цього списку також потрапили алое вера, кава і робота пожежником — серед більш ніж 1000 інших позицій.
«Цей систематичний огляд спостережних досліджень на людях базується на набагато більшому наборі даних, ніж той, що розглядався МАІР, який також охоплює більш пізні та всебічні дослідження, тому ми можемо бути більш впевненими, що вплив радіохвиль від бездротових технологій не становить небезпеки для здоров’я людини», — сказав Кен Каріпідіс, заступник директора ARPANSA з питань оцінки впливу на здоров’я та провідний автор дослідження, у своїй заяві.
Каріпідіс і його команда також досліджують, чи пов’язані мобільні телефони з іншими видами раку, такими як лейкемія.
Раніше вчені з’ясували, що пластик тривожно впливає не лише на навколишнє середовище, а й на людське здоров’я — найдрібніші шматочки тепер пов’язані зі змінами в білках мозку, які стосуються певних типів деменції, включно з хворобою Паркінсона.