💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Вікторія ГорбікТаке життя
4 квітня 2023, 14:17
2023-04-04
МОН збільшить кількість бюджетних місць на ІТ-спеціальності у 2023 році
Андрій Вітренко, заступник міністра освіти та науки, в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив, що МОН подало пропозиції для збільшення кількості бюджетних місць для студентів з IT-спеціальностей.
МОН подали пропозиції на збільшення державних замовлень на IT-спеціальності, окрім інших.
«Саме на ті спеціальності, які потрібні будуть для відбудови країни: інженерні спеціальності, електротехніка, фізика, хімія, середня освіта, кілька філологічних спеціальностей, а також будівельників», — зазначив Андрій Вітренко.
Він підкреслив, що економічні та юридичні спеціальності в перелік держзамовлення не потраплять.
Наразі це поки лише проєкт, тому що остаточну постанову Кабміну про затвердження державного замовлення подає Мінекономіки залежно від ситуації на ринку праці. Воно коригує пропозиції МОН, МОЗ, Міністерства охорони праці та Міністерства культури.
Станом на сьогодні МОН подали свої пропозиції до постанови, наразі на молодшого бакалавра є пропозиція виділити 35 000 бюджетних місць, на бакалавра — 77 000 денної форми навчання та приблизно 9000 заочної форми. Щоб вступити до бюджету, потрібно буде набрати 130 балів, склавши ЗНО.
За словами Андрія Вітренка, за попередніми підрахунками, 30–40% студентів будуть вчиться коштом державного замовлення.
Мануал для джуна. Що треба знати новачку у frontend-розробці перед співбесідою на проєкт мрії: запитання для інтерв'ю та приклади тестових
Створювати ІТ-продукти можна на різних рівнях і вдосконалювати їх як зсередини, (backend), так і ззовні (frontend). Візьмемо, наприклад, сайт. Спеціаліст може працювати із завданнями «під капотом», а може розвивати інтерфейс сайту, застосунку чи спеціальне програмне забезпечення для бізнесу, щоб вони були зручними, зрозумілими та функціональними.
Останнім якраз займається frontend-інженер. Що ще треба знати джунам про frontend-розробку, що не варто робити перед співбесідою та на які запитання відповісти, щоби бути готовим на 100% — Frontend Engineer у Levi9 Олексій Горбунов розклав все по поличках у цьому матеріалі.
«Після випуску про IT-Generation хочеться зробити тред про те, як IT-школи вас най**ують». Відомий IT-блогер Діма Малєєв розповів, що думає про IT-освіту
Відомий IT-блогер Діма Малєєв розповів своє ставлення до IT-курсів, які наразі продукуються в Україні. «Після сьогоднішнього випуску про IT-Generation, хочеться зробити невеликий тред про те, як IT-школи вас най**ують, продаючи курси, які вам ніяк не допоможуть. І навіть якщо ви виграєте грант від програми — ви просто згаєте час», — написав він у Twitter.
Публікуємо його допис із частковою цензурою.
50 питань та відповідей щодо програмування для підготовки до технічного інтерв'ю
Готуючись до співбесіди, багато програмістів-початківців поняття не мають, яких питань очікувати від інтерв’юрів — чи це співбесіда в стартап, чи в технологічний гігант на кшталт Amazon, Microsoft або Google. У статті на Hacker Noon розробник Джавін Пол зібрав питання, які люблять ставити на таких інтерв’ю, а також відповіді на них та додаткові ресурси для підготовки.