🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Вікторія ГорбікНавколо IT
18 березня 2025, 17:14
2025-03-18
В Україні відкрили музей математики «Кубоїд». Які інтерактивні експонати можна там подивитись
Інтерактивний простір «Кубоїд», відкритий в Україні, допоможе всім бажаючим вивчати математику за допомогою практичних інструментів та інтерактичних симуляторів. Таких музеїв лише чотири у Європі і пʼять у світі.
Інтерактивний простір «Кубоїд», відкритий в Україні, допоможе всім бажаючим вивчати математику за допомогою практичних інструментів та інтерактичних симуляторів. Таких музеїв лише чотири у Європі і пʼять у світі.
Крім президента Малої академії наук Станіслава Довгого та виконувачки обов’язків директора НЦ «МАНУ» Олени Квачевської, урочисте відкриття музею відвідали президент Володимир Зеленський разом із першою леді Оленою Зеленською, а також міністр освіти й науки України Оксен Лісовий.
Що подивитись у музеї
Музей розташований на двох поверхах і складається з 8 зон.
В «Кубоїді» можна знайти:
Інтерактивні експонати для дослідження математичних законів.
Освітні лабораторії, де можна вивчати абстрактні концепції через гру.
Зали для занять, освітніх програм, наукових шоу та мотиваційних зустрічей.
Простір розділений на зони, кожна з яких нагадує освітню лабораторію, зокрема, на 1 поверсі:
«Математика і повсякдення» (Виробник: «Evergreen Exhibitions» (Сполучені Штати Америки)) розрахована на учнів 3–8 класів і поєднує математику з відеоіграми, спортом, дизайном, музикою, робототехнікою та іншим.
«Тесеракт» (Виробник: «Strong Interactions» (Польща)) про геометричний порядок та гармонію діаграм Вороного.
«Маятники та вимірювання» (Виробник: «Strong Interactions» (Польща)) — тут можна поекспериментувати з різними видами маятникового руху, простежити залежність коливань від часу, довжини, висоти, амплітуди та інших параметрів.
На 2 поверсі музею розмістили:
«Геометрія та механізми» (Виробник: Центр науки «AHHAA» (Естонія) (член Європейської мережі центрів і музеїв науки «Ecsite»)) містить передавальні механізми, взаємодіяти з різними формами шестерень та лінз, спробувати підібрати комбінації цифр, щоб відкрити сейф, досліджувати гіперболоїд та гіперболу.
«Форми і формули» (Виробник: науковий центр «Mathematikum» (Німеччина)), де відвідувачі можуть порозв’язувати математичні задачі, за кожною з яких стоїть формула, і побачити різні приклади доведення відомих теорем: від класичних до найнезвичніших.
«Простір креативності» (Виробник: «Strong Interactions» (Польща)) дасть можливість розкрити творчі рішення, зокрема, конструювати та випробувати прототипів літаків і ракет.
«Простір кмітливості» (Виробник: «Strong Interactions» (Польща)) — простір математичних головоломок, загадок та розрахунків.
Про експонати
Кожен експонат сконструйований таким чином, щоб допомагати зрозуміти певні математичні принципи, зокрема:
«Відбиття пенальті» допоможе аналізувати кути й траєкторії.
«Хмарочос» допомагає зрозуміти принципи інженерії через моделювання будівель.
«Штормове попередження» дає можливість проаналізувати дані про погоду, записати власний телепрогноз погоди та зберегти його для себе.
«Кібербезпека» дозволяє увійти в комп’ютерну онлайн-гру, де доведеться захищатися від зловмисників, таких як комп’ютерні помилки та віруси, використовувати паролі, багатофакторну автентифікацію та прості кодові послідовності.
«Діаграма Вороного» — це спосіб поділу простору на зони навколо певних точок.
Все в музеї налаштовано таким чином, щоб виконуючи конкретні дії та тестування експонатів, бачити результат та робити висновок щодо принципів роботи.
Кому може бути цікаво в музеї
Новий інтерактивний музей математики можуть відвідати:
діти та дорослі, які цікавляться математикою;
школярі, учителі, студенти;
всі, хто хоче розвинути наукове та критичне мислення.
21-річний студент створив ШІ-застосунок, що допомагає кандидатам-програмістам обманювати роботодавців на співбесідах. Interview Coder вже скористалися тисячі айтівців. Техногіганти розчаровані й готові повертати очні job interview в офісах
Підключай Megogo зі знижками за акційними тарифами.