🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і безкоштовно випускати картку для розрахунків 👉
Ігор Вишневський Гаряченьке
20 листопада 2024, 08:40
2024-11-20
На очах Трампа і Маска SpaceX здійснила черговий пуск Starship: фокус, який вдався минулого разу, цього разу провалився
Компанія SpaceX Ілона Маска здійснила шостий випробувальний запуск своєї системи Starship у Південному Техасі у присутності новообраного президента США Дональда Трампа.
Цього разу, щоправда, все пройшло не ідеально: система не змогла посадити назад ракету-прискорювач, як це було минулого разу, і Super Heavy приземлився в Мексиканській затоці.
«Перша спроба була досить епічною, але безпека команд, громадськості та самого майданчика є найважливішими. Тож ми йдемо на компроміси», — зазначила інженерка SpaceX Кейт Тайс під час прямої трансляції.
Як пише Bloomberg, система запуску SpaceX, що складається з ракети-носія та космічного корабля Starship, звільнилася від вежі, але через кілька хвилин після польоту SpaceX відмовилася від планів зловити ракету-носій гігантськими механічними руками — так званими «паличками для їжі», що компанії нарешті вдалося здійснити під час свого попереднього польоту.
Після того як Super Heavy приземлився в Мексиканській затоці, Starship продовжив свою подорож у космосі.
Амбіції SpaceX полягають у багаторазовому використанні ракети-прискорювача, бо це дасть змогу набагато здешевити космічні польоти й урешті-решт замінити нині базові для американської космічної галузі ракети Falcon 9 і Falcon Heavy.
Також видання повідомляє, що Трамп разом із Маском прибув до місця запуску приблизно за годину до старту: він був присутній на події поруч із політичними союзниками, включаючи сенатора-республіканця від Техасу Теда Круза та Дональда Трампа-молодшого. Це був перший візит Трампа на запуск Starship.
Президент SpaceX Гвен Шотвелл заявила в п’ятницю, що протягом наступних чотирьох років можливі до 400 польотів Starship. Але така частота можлива лише в тому випадку, якщо SpaceX вдосконалить свою стратегію посадки.
Як ми писали, Ілон Маск має очолити новий департамент ефективності уряду США, і ця установа покликана скоротити держвитрати країни на $2 трлн.
Божество, зореліт, уламок планети: що людство знає про Місяць і як збирається туди повертатися
16 листопада 2022 року NASA успішно запустила місію Artemis 1 до Місяця. Ракета Space Launch System (SLS) і корабель Orion стартували о 8:47 за Києвом із космічного центру Кеннеді на мисі Канаверал. Задача корабля Orion — покрутитися навколо супутника Землі шість днів і повернутися на Землю, після чого можна запускати людей. Якщо все пройде успішно, уже за кілька років ми побачимо грандіозний камбек і реюньон людства на супутник Землі. Що ми знаємо про Місяць, чому так довго його ігнорували та як будемо повертатися — в оновленому завдяки успішному старту (нарешті!) суперексплейнері від dev.ua від 29 серпня 2022 року.
«Життя — це більше, ніж просто вирішення однієї проблеми за іншою». Ілон Маск написав колонку в китайському медіа. Які плани техногенія на найближче майбутнє?
Бізнесмен Ілон Маск написав колонку про сталу енергетику, мозкові імпланти та дослідження космосу в китайському виданні, що належить національній агенції з контролю за інтернетом та цензурою. Англійською текст переклав журналіст китайського держвидання «Сіньхуа» Янь Лю. Ми адаптували допис українською.
Людині вживили в мозок нейрочип (не компанія Маска). Українські нейрофізіолог, інвестор і біотехнолог розповідають про ризик і важливість такої операції
Минулого місяця американська компанія Synchron вживила в людський мозок нейрочип. Крихітний нанокомп’ютер помістили до кровоносної судини мозку пацієнта, який страждав на боковий аміотрофічний склероз — рідкісне захворювання, що вражає моторну систему. Компанія провела першу подібну операцію в США, а до цього мала чотири такі самі в Австралії. Після неї пацієнти змогли надсилати повідомлення в месенджері та робити онлайн-купівлі. Ми зв’язалися з українськими експертами, щоб дізнатися про прорив і наслідки подібної технології.