🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Наталя ХандусенкоТаке життя
2 квітня 2025, 15:10
2025-04-02
«Не надали фідбек, отримали кредит». Рекрутерка розповіла, що кандидат узяв на неї кредит і тепер їй телефонує колектор
Рекрутерці Анні Котенко зателефонував колектор з приводу заборгованості по кредиту, що взяв кандидат, із яким вона лише переписувалася по вакансії. «Він дав добро на те, щоб її сплатили ви», — заявив коректор, на що рекрутерка не розгубилася і дуже влучно відповіла.
Рекрутерці Анні Котенко зателефонував колектор з приводу заборгованості по кредиту, що взяв кандидат, із яким вона лише переписувалася по вакансії. «Він дав добро на те, щоб її сплатили ви», — заявив коректор, на що рекрутерка не розгубилася і дуже влучно відповіла.
«Уявіть: ранок понеділка. Сонечко світить у віконце, я за столом п’ю смачненьку каву з кав’ярні біля дому. Гортаю стрічку новин, розбираю пошту і повідомлення. Приходить СМС: „Громадянин ПІБ (не буду писати його тут), номер телефону, узгодив стягнення коштів з вас та вашого оточення“», — розповіла Анна Котенко в LinkedIn.
Спочатку Анна подумала, що це шахраї, але перевірила зазначений номер у месенджерах.
«Яким було моє здивування, коли побачила, що з громадянином у мене було листування по вакансії. Він спитав умови та зник. Думала написати та спитати, що за фігня, але чоловік відговорив», — говорить рекрутерка.
Пройшло декілька тижнів, Анна вже забула про це, і якось по дорозі в магазин вона отримує телефонний дзвінок від колектора, або як чоловік себе назвав — «інспектор по роботі із заборгованістю».
Далі відбулася наступна розмова:
«— Добрий день, Анно. Я інспектор по роботі із заборгованістю фінансової установи „Якийсь-там кредит“ (не запам’ятала назву). — Добрий день. — Ви знаєте громадянина ПІБ? — Ні, не знаю. — Дивно. Річ у тому, що у нього заборгованість на таку-то суму. Він дав добро на те, щоб її сплатили ви. — Правильно зрозуміла, що незнайома мені людина рандомно дала згоду на те, щоб я повернула за нього борг? — Він вказав ваш номер як поручителя. Він борг не платить, дав добро на стягнення коштів з вас».
На цьому моменті Анна хотіла покласти слухавку, але їй стало цікаво, що буде далі, тому продовжила розмову.
«Я не давала ні усної, ані письмової згоди на те, щоб бути поручителем для незнайомої мені людини. — Але ж він дав добро. Що ми з цим будемо робити? — По вашій схемі — я даю добро, щоб цей борг ви погасили самостійно. На все добре».
Після цього Анна більше не отримувала дзвінків, але кандидату все ж таки написала. «Хочу вже точно знати чи спеціально це було зроблено», — пояснила рекрутерка. Але поки чоловік мовчить.
«Оце так історія. Довірливі відносини будуєш з кандидатами, а вони потім на тебе кредит беруть», — зауважила рекрутерка Людмила Базилевська.
Software Engineer Станіслав В. пожартував: «Не надали фідбек, отримали кредит) Ринок диктує нові правила».
У схожій ситуації опинилася HR Ірина Карієва: «Була така ж ситуація. Нічого кандидату не написала, але гарно його запам’ятала».
«Змушений відмовитись. Причина — надто лінивий». Рекрутерка запропонувала кандидатові вакансію помічника сисадміна, але той відмовився з цікавим формулюванням