😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Наталя ХандусенкоРобота
18 лютого 2025, 18:42
2025-02-18
Рекрутерка запізнилася на співбесіду на 3 хв. Невдоволений кандидат повідомив, що не зацікавлений надалі у спілкуванні. Айтівці жваво дискутують
ІТ-рекрутерка Вікторія Захарова запізнилась на співбесіду на 3 хв. У результаті, вона отримала негативний відгук від кандидата на Djinni. Це було вдруге за 8 років її роботи. Чи припустимо запізнення — обговорює ІТ-спільнота в LinkedIn, а також ділиться власними історіями.
ІТ-рекрутерка Вікторія Захарова запізнилась на співбесіду на 3 хв. У результаті, вона отримала негативний відгук від кандидата на Djinni. Це було вдруге за 8 років її роботи. Чи припустимо запізнення — обговорює ІТ-спільнота в LinkedIn, а також ділиться власними історіями.
«Я запізнилась на співбесіду на 3 хвилини і мені прилетіло… Він тримався, як міг. Він мені не нахамив, але був незадоволений тим, що я запізнилася на три хвилини. За ці три хвилини він чотири рази зателефонував мені, поки я закінчувала зустріч. Також він встиг написати повідомлення. Єдине, що він не встиг — це ознайомитись з деталями вакансії, але це не стосується того, що я хочу сказати», — написала ІТ-рекрутерка та HR Business Partner Вікторія Захарова в LinkedIn.
Джерело: Вікторія Захарова
«Я не можу бути ідеальним рекрутером. Я теж роблю помилки. І так, я запізнилась на 3 хвилини. Чи робить це мене поганим спеціалістом? Ні, і я точно так про себе не думаю», — додала Вікторія.
Як реагують на це айтівці, рекрутери та ейчари
«Дорослі люди визнають свої помилки. Якщо запізнюєтесь, то треба попередити. Не побачила в вашому „зрілому“ пості розуміння, що Ваша вина є в тому, що кандидат відпав. Один зелений виноград», — написала під дописом Software Reverse Engineer Аня Скірко.
«Зараз ринок на вашій стороні й під вашим контролем, тому не бачу причину писати про кандидата, яких зараз більше ніж місць», — додав Senior Software Engineer Андрій Озарко.
«Усі ми люди, у мене одного разу була прикра ситуація, коли я домовився про співбесіду з рекрутером, але в результаті зовсім забув про неї (затримався на робочому мітингу). Не дивлячись на розуміння та позитив самого рекрутера я все ще відчуваю провину за це. Всяке трапляється, не робіть трагедій з нічого і будьте людяними», — зауважив Senior C++ Software Engineer Володимир Павленко.
«Я даю кандидатам, на зустрічах дипломатичні 10 хвилин. Чудово розумію, що може в самий не підхожий момент і техніка підвести, і інтернет, і взагалі тривога. Якби я кожен раз так кандидатів за спізнення до 5 хвилин реджектила, то, мабуть, би у мене було 7 реджектів з 10», — пояснила рекрутерка Наталія Громадська.
«Як би запізнився кандидат, вже були би „Red“ прапори. Багато HR самі до цього йшли. Ось і маємо, що маємо», — зауважив Middle Front-end Developer Максим Арбаков.
«Три хвилини дійсно не страшно, людина шукала привід і отримала його. Цікаво, в мене сьогодні було дещо схоже, але геть інакший результат: до мене на 2 хвилини запізнилися, бо сплутали посилання. Посміялися разом та напрочуд гарно поговорили», — написала ейчар Юлія Книр.
Інші історії про запізнення та негативні відгуки
«Мені колись написали поганий відгук за те, що я була без макіяжу на співбесіді. Жіночка прийшла на інтерв’ю о 09.00 ранку в сукні та обручем на голові в стилі Каті Осадчої часів „Світського життя“. Її дуже обурило те, що я була без мейку.Я не засмутилась, бо вона співбесіду і так не пройшла у мене))) Вірю, що фешн янголи вберегли її в сірості і несмаку ІТ. Я думаю, що у суспільстві зараз багато образ на рекрутерів та HR, бо люди довго не можуть знайти роботу. Поганий досвід та загальна образа виливаються на того, хто потрапив під руку», — поділилася Senior Executive Assistant Анна Мосюженко.
«В мене колись була співбесіда через скайп, в мене був відкритий скайп, але повідомлення про дзвінок не прийшло, я сидів чекав hr-а і його дзвінок, а через 9 хвилин мені написали, що раз я такий некомпетентний то пішов я гуляти», — розповів Junior .NET developer Єгор Сухомлин.
«Якось мені написала рекрутер зранку і призначила співбесіду у той же день після обіду. Запізнилась на 17 хв. Просто дочекався поспілкувались і розійшлись з гарним настроєм. Хоча на попередній співбесіді я запізнився на 1 хв і за мить до натиснення кнопки отримав дзвінок від HR з криками й психами „Чому я маю витрачати час наших спеціалістів?“ і т. д. Як на мене, в сьогоднішніх умовах робити похибку на 5 хв необхідно як мінімум через перебої з електропостачанням», — написав DevOps Влад Скворцов.
«Проводив технічну співбесіду, кандидат запізнювався на 12 хв (зазвичай даю не менше 15, всяке буває). Так, це мій час, але я його не витрачав дивлячись у монітор зі сльозами. В результаті кандидат прийшов, перепросив, сказав, що майже потрапив у ДТП і потрібен був час заспокоїтись. Чудовий кандидат який отримав високу оцінку, про якісь питання запізнень навіть не згадувалось. Наскільки я пригадую його за місяць запросили вже в компанію», — поділився Sr. Data Scientist Олег М.
«Якось у мене рекрутер запізнювався на більше чим 15 хвилин і тільки потім прислав на „пошту“, що запізнюється і просить ще почекати 15 хв, на секундочку, засіб зв’язку, який не є швидким в порівнянню з іншими. А потім пройшло взагалі 30 хв і вона не приходила, в результаті я просто більше не чекала кола і не відповідала їй, вважаю у таких випадках це не компетентно, бо показує наскільки рекрутер не раціонально розпоряджається своїм часом. І також чи запитали у мене, чи маю я сама цей додатковий час, мене ніхто не запитав, тому це точно некомпетентно», — розповіла свою історію Data Annotator/QA Engineer Ольга Терещенко.
«Її питання все більше нагадували імпровізацію. На завершення я навіть не відчував, що мене оцінили як спеціаліста». Креативник розповів про зашкварну співбесіду, до якої рекрутер не готувався. Виявляється, таких ситуацій чимало. Чому?
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
«Навряд чи можна вірити фідбекам компаній». Тестове в IT: робити чи не робити? Відповідають айтішники
Дизайнерка Анна Лазурко поскаржилася в LinkedIn, що жодна компанія, у яку вона робила тестове, не надала фідбек за її проханням чи без нього. «Отримали, ігнорили на тиждень-два, а потім „рухаємося з іншим кандидатом“. Це взагалі єдина фраза, якою мені відмовляють. Як зрозуміти, що ти робиш щось не так і не те, коли нема жодного фідбеку?», — запитала розчарована спеціалістка.
Мануал для джуна. Що треба знати початківцю в DevOps: 30 запитань і поради досвідченого ліда
Джунів, які шукають роботу, проходять купу співбесід та отримують відмови замість оферів, під час війни побільшало. А все тому, що до співбесід необхідно ретельно готуватися. dev.ua розпочинає серію матеріалів про те, що треба знати джунам для проходження співбесіди й отримання омріяного оферу від першого роботодавця. Ельдар Алієв, Lead DevOps Engineer у SoftServe, розповідає, що треба знати, щоб отримати перший офер DevOps і дає поради джунам від досвідченого сіньйора.