💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Марія БровінськаРобота
3 жовтня 2023, 14:33
2023-10-03
Кандидат, який отримав відмову від рекрутерки, поскаржився на неї як на спамерку, позбавивши можливості працювати. Емоційна історія
Рекрутерка Крістіна Вернігора поскаржилась в LinkedIn на те, що кандидат неадекватно відреагував на відмову, помітивши її повідомлення як спам, чим заблокував для фахівчині робочий інструмент. Розповідаємо історію детальніше.
«Мені вже підгорає, навіть горить!!! Сьогодні я не буду чемною й не буду приховувати обличчя „прекрасних кандидатів“, хочу, щоб таки все ж для всіх це стало приводом замислитися — а чи вмієте ви сприймати відмови⁉», — емоційно пише Крістіна.
За її словами, в компанії нині відкрита позиція — Junior Wordpress developer. «Виделка зарплат по ній невелика, але й задачі не суперскладні (пилити собі лендінги, та і все на тому майже. Ми виставили позицію на Djinni, отримали звідти низку відгуків, покликали на співбесіду одного з кандидатів, до цього просто уточнили кілька питань по типу — скільки досвіду з WordPress, скільки комерційного досвіду, і все на тому», — описує фахівчиня.
На вакансію відгукнувся кандидат. «Прийшла людина до мене на інтерв’ю, ми поспілкувалися, начебто все ок, людина адекватна, за досвідом підходить, запропонували технічну співбесіду, зробили швидко зустріч. Людина на технічну співбесіду запізнилася на кілька хвилин, ну то таке, не критично, всяке буває, розуміємо», — розповідає рекрутерка.
Вона розповіла, що за результатами технічної співбесіди кандидат не підійшов. «Деталей мені не надали, просто зазначили, що перспектив успішної співпраці з цим спеціалістом не бачимо», — додала Крістіна.
Після фідбеку, який рекрутерка оприлюднила в дописі, Катерина змогла використовувати месенджер, у якому спілкувалась із потенційним верстальником.
«Написала цей фідбек кандидату, і знаєте, що зробила ця людина? (Примітка: ми спілкувалися з ним у Telegram) Так, він просто помітив моє повідомлення, як спам, так заблокувавши мій Telegram і не даючи мені далі спокійно працювати з робочим інструментом», — пожалілася фахівчиня.
Нині Telegram дійсно важливий робочий інструмент рекрутерів такий самий, як простір для розробки у девелоперів. «Тоді чому інколи деякі спеціалісти досі забирають у нас можливість працювати успішно?», — задається вона питанням.
Рекрутерка закликає кандидатів навчитися нормально сприймати відмови. «Якщо ви не вмієте нормально реагувати на негативний фідбек — пропрацюйте це!», — пише вона.
Допис Крістіни отримав певний резонанс — понад 100 коментарів під ним написали айтівці. Деякі коментатори стали на бік рекрутерки, а дехто — підтримав кандидата.
#Всратівакансії. ТОП-5 пропозицій про роботу, над якими глузують айтішники
Кількість вакансій в IT з початком війни скоротилася, та шедеврів серед них не поменшало. dev.ua зазвичай попросить дизайнерку Анну Лазурко, яка регулярно публікує у своєму LinkedIn вакансії з дивними та кострубатими описами та вимогами, робити добірку з таких «шедеврів». Ось тут можна почитати першу, другу та третю таку добірку.
Цьоготижнева добірка створена dev.ua за допомогою добре відомого у LinkedIn хештегу #всратівакансії. Насолоджуйтеся!
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі