Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Марія БровінськаРобота
3 червня 2024, 10:10
2024-06-03
Чи потрібен офер для старту співпраці? Рекрутерка помітила, що роботодавці часто не фіксують письмово умови роботи, обмежуючись усними домовленостями. Що про це думають айтівці
Рекрутерка Людмила Базилевська помітила, що роботодавці перестали надсилати кандидатам офер, домовляючись про співпрацю на словах.
Рекрутерка Людмила Базилевська помітила, що роботодавці перестали надсилати кандидатам офер, домовляючись про співпрацю на словах.
«Чи надсилають вам офер? Почала стикатись з таким, що не компанії не надсилають офер ні документом, ні просто повідомленням у Telegram. Пропозиція про подальшу співпрацю надходить на співбесіді, і далі вже пропонують виходити на роботу», — розповіла фахівчиня.
Людмила замислилась, чи нормальний такий підхід. «Знаю, розумію, що офер не має своєї сили, але все одно там прописані основні умови, зарплата, бенефіти, КПІ тощо, щоб у разі чого, можна було спиратись на цей офер, якщо раптом умови праці змінюються», — зазначила рекрутерка.
Вона запитала у спільноти, чи стикалися з таким підходом вони й чи варто завжди вимагати офер у роботодавця на старті співпраці. Ось, що розповідають айтівці.
«Офер повинен бути, бо це дуже зручно, сучасно і не лише для IT-компаній. Але… але були випадки виходу на роботу без нього. Залежно від компанії все проходило нормально чи не дуже», — вважає Наталія Горубей, Head of Human Resources.
Денис Левчук, Senior SEO Specialist, каже, що якщо отримує офер на словах, завжди просить дублювати на пошту чи ще кудись. «Якщо відмовляються, для мене це red flag. Потім, так само, і контракт може бути підписаний лише з боку кандидата, але не компанії… Офер повинен бути в текстовому варіанті, і все», — зазначає він.
Згодна з ним і рекрутерка Юлія Лозинська: «Обов’язково має бути, щоб ти міг себе захистити й відстояти, якщо щось зі сторони роботодавця не ок».
«Офер повинен бути. Маю досвід, коли без оферу казали, що „ми не домовлялись про ставку“, і ледве забрала свої гроші. Добре, що зробила скріншоти. Тому не хочу без офера працювати: всі умови в ньому, це важливий документ для однозначного розуміння умов», — розповіла рекрутерка Євгенія Д.
Юлія Петрушко, Junior Manual QA, Automation QA, також вважає, що офер повинен бути. «Мала ситуацію: отримала позитивний фідбек після тестового і пропозицію про те, що мене наймають, але сказали, що компанії потрібен тиждень для вирішення деяких питань, і пообіцяли звʼязатись на наступному тижні. У результаті в кінці тижня я отримала відповідь про те, що цей спеціаліст вже не має ніякого відношення до компанії й побажали удачі», — поділилася вона досвідом.
Є й ті, хто вважає, що офер не потрібен. «Навіщо офер, коли СПРАВЖНІ умови прописані в договорі?», — запитує Міша Уляніч, Python-розробник.
«Я могла б відмовитись від усіх технологій та методик, якщо доведеться зробити вибір». На Київщині працює вчителька інформатики, яка вчить учнів користуватися ШІ і нейронками, створювати додатки та читати Forbes. Ось її історія
Роботодавець попросив кандидатку на посаду IT-рекрутера записати відео про її досвід, а згодом відмовив через брак soft skils. Чи можна оцінити навички по хвилинному відео — дискусія на 180+ коментарів
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.
«Сталася ситуація, якої не мало бути». Genesis втрапив у репутаційний скандал, дозволивши рекрутерам використовувати свій бренд для найму. На що жаліються кандидати
Розробник Нікола Щупило опублікував в LinkedIn сріншот переписки з рекрутеркою, що представилася від імені компанії IntellectoKids та холдингу Genesis, який викликав дискусію серед користувачів спільноти.
«Навряд чи можна вірити фідбекам компаній». Тестове в IT: робити чи не робити? Відповідають айтішники
Дизайнерка Анна Лазурко поскаржилася в LinkedIn, що жодна компанія, у яку вона робила тестове, не надала фідбек за її проханням чи без нього. «Отримали, ігнорили на тиждень-два, а потім „рухаємося з іншим кандидатом“. Це взагалі єдина фраза, якою мені відмовляють. Як зрозуміти, що ти робиш щось не так і не те, коли нема жодного фідбеку?», — запитала розчарована спеціалістка.
«Єдина команда, якою я буду керувати в росії, буде команда бомбардувальників». Як польська IT-компанія намагалася захантити українську рекрутерку для роботи з рф
Українська IT-рекрутерка Олена Ярнова розповіла в LinkedIn історію про те, як польська IT-компанія намагалася зробити їй пропозицію з роботи. Проте в ній було кілька неприпустимих для неї умов.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі