🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і випускати картку для розрахунків безкоштовно 👉
Марія БровінськаРобота
18 листопада 2024, 09:34
2024-11-18
Рекрутери фіксують тренд на офісну роботу у вакансіях в Україні. Що це: ілюзія контролю чи вимога часу? Дискутують айтівці
Яна Мірошник, Head of HR/HRBP, підняла в LinkedIn сенситивну тему повернення до офісів. «Бачу тенденцію до повернення в офіси у вакансіях, вона стрімко набирає обертів. На посаду HR одиниці віддалено», — зазначила вона.
У нинішній час, вважає спеціалістка, така вимога досить негативно впливатиме на продуктивність.
«Виїхала в місто в тривогу зранку — громадський транспорт стоїть, люди годинами на зупинках і в метро чекають на можливість доїхати до роботи, ввечері — додому. Я впевнена, що після такої ранкової поїздки половини сил на розв’язання завдань немає вже», — зазначила вона.
Яна запитала в керівників компаній і рядових айтівців, із чим пов’язане стрімке бажання повернути всіх в офіс, окрім ілюзії контролю.
На її допис відреагували десятки людей — топік зібрав понад 130 коментарів. Ось найцікавіші.
Артем Пелевін, Android Developer, відповів на запитання Яни так: «Зі світовою тенденцією повернення в офіси робітників. Тільки одна справа — повернення робітників в офіси Google та Microsoft у Каліфорнії та Барселоні, а інше — повернення робітників у київських офісах або в Дніпрі, Запоріжжі. Коли компанії кажуть, що в них облаштоване сховище, невже вони справді в робочий графік людей переміщують у них? Стільки питань…»
Рекрутерка Вікторія Міркевич зазначає: «Дефіцит кадрів має все-таки продавати деякі умови праці, включно з роботою в офісі. Моя суб'єктивна думка. Але я не проти їздити в офіс, якщо: немає штрафів за запізнення через тривогу, є можливість працювати декілька днів віддалено, біля офісу є сховище, немає різних активностей після 18:00, як люблять деякі компанії робити робочі збори після кінця робочого дня тощо».
Анна К., Data analyst, вважає таку вимогу невідповідною реаліям часу. «В офіс на 9-годинний робочий день, дві години на роботу та з роботи. Дитину в школу чи садочок, якщо тривога вранці, потрібно приводити після відбою тривоги через годину, і ще годину — доїхати до роботи. А якщо штрафи за запізнення. В умовах сьогодні робота в офісі як вимога не відповідає реаліям нашого часу», — написала вона.
«Я б ні за які гроші світу не повернулась в офіс. Коли працювала в офісі — 40% часу йшло на спілкування з колегами, ну така вже я комунікабельна. А працюючи з дому, моя продуктивність виросла настільки, що я і сама не очікувала. Але для цього потрібна дуже велика вмотивованість (SMART-задачі, які становлять майже половину моєї зарплати, допомагають підтримувати цю мотивацію), залученість (все-таки, я дуже люблю свою роботу й кайфую від отриманих результатів), самодисципліна (розвинула в собі й відчуваю, що це наріжний камінь моєї ефективності). А стосовно роботи в офісі — деякі мої колеги з минулих компаній на робочих місцях робили стільки всякої фігні поза робочими задачами, що це дуже велика ілюзія контролю. Наприклад, один постійно сидів на сайті «Голі дівчата. Удома хоч би жінку боявся», — зазначає Іванна Колесникова, T&D.
Рекрутерка Тетяна Козаченко вважає, що примус до офісної роботи лише відверне працівників і деякі будуть шукати нові можливості. «На щастя, все ще є багато роботодавців, які пропонують хоча б гібридний формат», — переконана вона.
А Game Developer Сергій Чечуй каже, що в ілюзії контролю вся суть. «Щобільше, деякі люди цілком серйозно іноді роблять дописи чи розповідають про те, які погані програмісти, і як вони дозволяють собі на „удальонці“ в робочий час мити посуд, прибирати й оце все!!! А в офісі все під контролем і під наглядом!», — розповів розробник.
#Всратівакансії. ТОП-5 пропозицій про роботу, над якими глузують айтішники
Кількість вакансій в IT з початком війни скоротилася, та шедеврів серед них не поменшало. dev.ua зазвичай попросить дизайнерку Анну Лазурко, яка регулярно публікує у своєму LinkedIn вакансії з дивними та кострубатими описами та вимогами, робити добірку з таких «шедеврів». Ось тут можна почитати першу, другу та третю таку добірку.
Цьоготижнева добірка створена dev.ua за допомогою добре відомого у LinkedIn хештегу #всратівакансії. Насолоджуйтеся!
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.
«Сталася ситуація, якої не мало бути». Genesis втрапив у репутаційний скандал, дозволивши рекрутерам використовувати свій бренд для найму. На що жаліються кандидати
Розробник Нікола Щупило опублікував в LinkedIn сріншот переписки з рекрутеркою, що представилася від імені компанії IntellectoKids та холдингу Genesis, який викликав дискусію серед користувачів спільноти.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі