🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Наталя ХандусенкоРобота
8 січня 2025, 13:23
2025-01-08
«Комерційне середовище у неоплачуваному проєкті». Програміст отримав офер на безплатну роботу, чи потрібно погоджуватися — обговорюють айтівці
Програміст отримав пропозицію попрацювати в неоплачуваному проєкті. Айтівець має full-time роботу та власні pet-проєкти, але вирішив поділитися «цікавим» офером у X. Роботодавець виділив деякі переваги такої співпраці, які почали жваво обговорювати айтівці, а також ділитися, чи погодилися б вони на такі умови.
Користувач X під ніком «Сашко Магістр», який працює програмістом, але хоче змінити роботу, поділився скриншотом офера, який нещодавно отримав. Роботодавець наголосив, що проєкт є неоплачуваним, але участь в ньому для початківців має деякі плюси, наприклад, можна написати про це в LinkedIn та резюме. Крім того, серед переваг було виділено:
комерційне середовище;
досвід роботи в команді спеціалістів;
доступ до менторів;
кроскомандна комунікація.
Звісно, таку «цікаву» пропозицію айтівці почали жваво обговорювати.
«Не повірите, але в часи, коли не хочуть брати без досвіду роботи, це якраз і є той досвід. Але в цілому ситуація смішна, бо багато хто платив за курси аби потім піти на неоплачувану роботу», — прокоментував допис Діма Ч.
«Я після роботи на такому проєкті отримала офер на позицію мідла, до нього комерційного досвіду не було», — поділилася інша користувачка.
«Для освічених людей це виглядає, звісно, смішно. Але якщо представити собі таку роботу з іншого боку, як безплатні курси й досвід, то виглядає не так вже й погано. Особливо враховуючи те, що без досвіду і раніше було важко знайти роботу, а трейні мало хто набирав», — зазначив користувач під ніком Arravell.
«Цікаво, що це за проєкт такий, де люди заходять просто щоб „досвіду набратись“? Яка може бути якість продукту, якщо людина прийшла чисто безплатно поставити собі пункт в резюме і через пів року звалити», — зауважив інший користувач.
У продовження попередньої думки коментар від досвідченого ІТ-спеціаліста: «Було б прикольно, якби ваші колеги теж працювали безплатно за ради досвіду. Ото було б цікаво».
«Питання, якої саме якості буде досвід отриманий на такому «комерційному середовищі», — прокоментував інший користувач.
«Дивно, з однієї сторони — наче „підгорає“ від такої пропозиції. З другої: людина одразу, в першому ж реченні, чітко вказала умови, а не перенесла це на останній етап інтерв’ю. Я, наприклад, хочу познайомитись з QA. Думав, погодився б на таке стажування на кілька тижнів», — написав чоловік під ніком Boris Diadus.
«Буквально днями взяв джуна, це стала його перша робота, після курсів, 650 баксів в місяць. Я у свій час за 300 працював. Так що продовжуйте шукати, питання часу», — зауважив інший читач.
«Така реальність була для QA 2 роки тому, я теж шукав пет-проєкт, щоб записати собі досвід. До речі, така реальність для джунів зараз на американському ринку», — поділився айтівець.
Хоча назву компанії на скриншоті програміст приховав, але у коментарях до допису зазначив, що вона є на платформі DOU. Загалом думки у коментарях розділилися, частина пише, що варто погоджуватися заради досвіду. Інші проти та вважають, що це рабство, де навряд можна отримати хороший досвід.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
Як скласти ідеальне IT-резюме для іноземного роботодавця: поради кар'єрної консультантки
Кар'єрна консультантка Юлія Шишенко в LinkedIn зауважила, що часто отримує запит від українських кандидатів із проханням створити резюме для конкретної країни. «Дуже часто кандидати вірять, що у конкретних країнах є власні суворі вимоги до резюме, і кандидату без них відмовлять, навіть якщо він підходить на вакансію», — повідомляє вона.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі