🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Вікторія ГорбікСтартап
8 січня 2025, 10:25
2025-01-08
Юна стартаперка розробила застосунок для спорту та реабілітації. Коли планує вихід на міжнародні ринки
Юлія Ткаченко — студентка Києво-Могилянської академії, вивчає економіку, проте вже кілька років захоплюється технологіями та наукою. Дівчина резидентка Ukrainian Future, бізнес-інкубатору Малої академії наук України, стала переможницею багатьох національних та міжнародних наукових конкурсів із фізики. Юлія розробила застосунок для спорту та реабілітації OUTEX, у якому ШІ самостійно корегує виконання вправ. Про те, як працює застосунок, як дівчина створювала стартап і чи планує стати єдинорогом, Юля розповіла dev.ua.
У технології та науку Юлія поринула ще з 10 класу, коли цю галузь для неї розкрила її шкільна вчителька. Після того, як у колег-кофаундерів Ернеста Лаптєва та Генадія Чалого виникла ідея для стартапу, дівчина долучилась до ідеї дещо пізніше та допомогла трансформувати її. Спочатку стартапери хотіли створити спортивні браслети для професійних спортсменів. Але згодом вони сконцентрувались на створенні застосунку для спорту, яким зможе користуватись будь-хто. Коли проєкт вже був на рівні ідеї з застосунком, Юлія долучилась та запропонувала додати до застосунку реабілітацію.
Застосунок OUTEX, за словами Юлії, не буде гальмувати людей, а допоможе рухатися разом із ними світом у будь-якому напрямку.
Що таке Outex
Застосунок OUTEX націлений на допомогу в заняттях спортом та реабілітацією. Штучний інтелект, вбудований у програму, коригує виконання вправ, щоб користувач міг займатись будь-де та будь-коли й не перейматись через травмування. Сама назва відображає суть застосунку та складається з двох слів: out exercising, тобто займатись поза межами звичного, поза межами спортзалу, дому, власного двору.
Ідеальним користувачем стартаперка бачить людину, яка бажає підтримувати своє здоровʼя, але також і дуже активна та гнучка, не можу залишатись на одному місці надовго.
Що вже зроблено
За час розвитку проєкту, близько двох років тому, прямими та непрямими вкладеннями стартаперам вдалось залучити близько $12 000. Здебільшого це грантові гроші, які були виділені для юних стартаперів від різних організацій, в тому числі й виграний грант на конкурсі WYEC.
Наразі команда OUTEX разом із Юлією проводить альфа-тестування застосунку, у якому вже є дизайн, готовий штучний інтелект та ряд базових вправ. Наразі це перші тестування технологій, і ближче до середини або кінця 2025 року стартапери вже готуються до повноцінного релізу на IOS та Android.
Про команду та допомогу
Над проєктом зараз активно працює 6 людей, серед яких є IT-спеціалісти, СММ, фандрейзери та спеціалісти з бізнес-планування. Ернест Лаптєв, СТО проєкту, відповідає за технічну частину та впровадження штучного інтелекту. Геннадій Чалий, інший co-founder, працює над розвитком OUTEX на європейському ринку. Ними ж була проведена розробка базового прототипу.
Найбільша потреба зараз є в IT-спеціалістах, щоби пришвидшити розробку застосунку. Крім того, стартапери мають партнерів-тренерів, які допомагають із розробкою вправ, а також є учасниками Ukrainian Future Business Incubator, який консультує розробників про питання бізнес-планування та фандрейзенгу.
Стартап став переможцем національного конкурсу інноваційних бізнес-проєктів National Youth Entrepreneurship Challenge 2024 (NYEC), організованого та проведеного бізнес-інкубатором. А також потрапив до фіналу міжнародного конкурсу з молодіжного підприємництва World Youth Entrepreneurship Challenge 2024 (WYEC), організованого глобальною мережею з розвитку підприємницької освіти Network for Teaching Entrepreneurship (NFTE).
Про плани
Стартапери планують виходити не тільки на ринок України, а й на ринки Євросоюзу, США та Канади. Команда вже побувала в багатьох країнах зі своїм продуктом та мала можливість перевірити гіпотези.
Серед перших кроків, на які націлені стартапери — ввести спортивні вправи, а надалі вони планують вводити й реабілітаційні вправи.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.