Наступний пакет допомоги для України від США на $2 млрд вмістить зенітно-ракетні комплекси Patriot. Цю інформацію підтвердили в Білому домі.
Ми з’ясували, що таке ЗРК Patriot, чому вони так важливі для України та чи зможуть вони захистити від балістичних ракет «Іскандерів» і «Кінжалів».
Коли з’явилися Patriot
Зенітно-ракетний комплекс Patriot виготовляє американська корпорація з виробництва та постачання військових розробок і техніки Raytheon. Розроблені з 1969 року, виготовлені з 1976, комплекси взяли на озброєння з 1981 року та використовують понині.
Система протиповітряної та протиракетної оборони Patriot, тепер відома як Global Patriot Solutions, постійно вдосконалюється та служить основою інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони для 17 країн.
Пускові установки ЗРК Patriot Фото: Повітряні сили США
Дебют оборонної технології відбувся під час операції «Буря в пустелі» в Перській затоці в 1990–1991 роках, у межах війни США й Ірану.
Що це таке
ЗРК «Patriot» — це наземні комплекси, призначені в тому числі для протиповітряної оборони для прикриття великих адміністративно-промислових центрів, військово-морських і військово-повітряних баз.
ЗРК «Patriot» (Фото з відкритих джерел)
За допомогою комплексу можна виявляти та розпізнавати понад 100 цілей. Далі він здатен відстежувати безперервно 8 із них, здійснювати підготовку вихідних даних для стрільби, пуск і наведення до трьох ракет на кожну мету.
ЗРК Patriot-СМИ (Фото US Army)
Одна ракета Patriot коштує приблизно $3 млн, утричі більше, ніж вартість ракети для NASAMS.
Технічні характеристики
Patriot покриває територію радіусом до 80 км, перехоплює цілі на висоті від 0,06 км і дальністю від 3 до 24 км. За даними американського Центру стратегічних і міжнародних досліджень, для експлуатації кожної установки потрібно близько 90 військовослужбовців.
Маса ракети комплексу — 912 кг. Комплекс може обстрілювати 8 цілей одночасно в секторі 90 градусів із ймовірністю ураження до 0,8, а в бойових умовах — до 0,4–0,6.
Запуск ракети з MIM-104 Patriot (Фото Wikipedia)
Чи врятують Patriot від балістичних ракет
Одна з основних причин, за якою Patriot потрібні Україні, це їхня здатність протидіяти балістичним ракетам. Під час операції в Перській затоці комплекси використовували проти іранських балістичних ракет «Скад».
Важкість протидіяти балістичним ракетам полягає в тому, що вони злітають високо вгору та прямують до цілі, набираючи велику швидкість. Для прикладу, крилата ракета летить горизонтально по траєкторії, як літак.
Крім того, Patriot здатні протидіяти крилатим ракетам і військовій авіації.
Але, як кажуть українські військові та експерти, захистити від російських «Іскандерів» не можуть навіть нові західні системи IRIS-T і NASAMS.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)