😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Наталя ХандусенкоРобота
4 березня 2025, 16:57
2025-03-04
«Зупинятись на логічному, припиняти роботу, коли тупняк»: які підходи до роботи використовують айтівці, що бути продуктивними й при цьому не нашкодити здоров'ю
Python Engineer Олексій Дірявський розповів в LinkedIn, що змінив підхід до роботи — тепер він працює переважно стоячи. Але з часом і це стало неефективним, тому він запитав у колег, які підходи до роботи вони використовують, щоб фізичний стан не погіршувався і продуктивність була високою.
Python Engineer Олексій Дірявський розповів в LinkedIn, що змінив підхід до роботи — тепер він працює переважно стоячи. Але з часом і це стало неефективним, тому він запитав у колег, які підходи до роботи вони використовують, щоб фізичний стан не погіршувався і продуктивність була високою.
«Останні 5 місяців я кожного дня працював над проєктом, в середньому по 6–7 годин на день. В середині жовтня я більше не міг вивозити роботу сидячи, і перейшов на роботу тільки стоячи, — пише айтівець. — Відчуваю, що і вже зараз максимально використав ліміт такого підходу. Зрозумів, що в мене дуже велика проблема, що поки я не вирішу задачу до її логічного кінця, я не роблю перерви й було багато днів, коли я міг провести за розробкою просто весь день».
Написання коду стоячи та стіл із регулювання висоти
Frontend developer Ірина Калєтнік останнім часом пише код стоячи, завдяки чому почувається краще. Водночас починає ранок зі спеціальних вправ для м’язів по рекомендації лікаря, що допомагає тримати спину в тонусі.
Python Engineer Олексій Дірявський, автор допису, придбав стіл з регулювання висоти: «Штука однозначно крута. Я з впевнено можу заявити, що самопочуття було кращим, коли змінив сидячий підхід на стоячій».
Олексій також назвав переваги стоячого підходу до роботи: швидко відчув полегшення саме в напрузі в шиї, трапеції та зменшилась кількість головних болів. Водночас він зараз старається знайти баланс між роботою стоячи та сидячи.
Правильне крісло
Google Cloud Developer Максим Черномаз каже, що все вирішило правильно підібране крісло. Також радить піти до лікаря та дізнатись стан хребта, замість того щоб радитися, наприклад, з ШІ.
Метод Pomodoro
Junior Front-end developer Богдан К. вже багато часу використовує техніку Pomodoro — це метод керування часом, розроблений Франческо Чірілло в кінці 1980-х. Для цього використовується таймер, щоб розбити роботу на 25-хвилинні інтервали, які називаються «pomodori» (італійське слово, що означає «помідори») і розділені короткими перервами.
На користь такого підходу висловився Junior .NET developer Єгор Сухомлин: «Продуктивність росте не по днях, а по часах якщо ці 10 хвилин використовувати для розвантаження тіла і мозку. Я більшість задач не можу вирішувати тупо дивлячись в код, всі найкращі ідеї приходять або під час гри в якісь стратегії або під час прогулянок, так і живу».
Senior Backend Engineer Макс Гайдук теж використовує метод Pomodoro, який допомагає уникнути когнітивного перевантаження, а заняття спортом тримають спину у тонусі.
І до речі, щодо спорту, ось деякі варіанти з досвіду айтівців.
Фізичні вправи/спорт
«Якщо плануєте тривалу кар'єру, то питання здоров’я треба виносити на перше місце. Наприклад: приділяєте спорту певну кількість часу в день, а в решту часу робите роботу, не навпаки. В довгій перспективі такий підхід окупиться. І не кажіть, що чогось не будете встигати, бо справжня розробка в голові, а написання коду — це лише фіксація рішення», — написав Senior Node.js/PHP engineer Василь Война.
Delivery Director Олексі Шевченко обрав для себе ранкову пробіжку: «Як би не банально це звучало, але я для себе вирішив що мені не вистачає кількості спалених (саме спалених, а не вжитих) калорій і кращого засобу ніж ранішня пробіжка на 3 км, я не знайшов. Зранку виконав денну норму навантаження і можеш цілий день сидіти, без шкоди для здоров’я».
Інші варіанти
Дуже докладно розписав свій підхід до роботи Backend developer Іван Карачевський: «Якщо велика задача і є план реалізації, то на роботу витрачати 40-50 хв та 10-15 хв на відпочинок. 3-4 сети і обід 3-4 сети і вимкнути ПК. Так, дуже важливо довести підзадачу до логічного завершення, щоб мати спокій. Якщо велика задача і немає плану, немає точки входу. То потикати з різних сторін, обдивитись, перевірити все що можна, кинути й піти на прогулянку, спати тощо. Мозок працює автономно, фоново. Такий підхід сильно допомагає при затиках. Самі проблемні, для мене, розбирати якусь муть (читати доку, ловити безліч затиків). В таких випадках прям обов’язково створити план, послідовність, методично крок за кроком. Якщо велика задача і прям сильно подобається і не можеш зупинитись. то треба себе зупинити. Тому що варений мозок шкідливий для мене і моїх близьких. І так, комбінований підхід сидячі/стоячі/ходячі. Деякі заплутані штуки я вирішую під час прогулянок. 1–2 години на день. Я досі не знайшов оптимальний баланс між роботою і життям. важко це. Основне чого я досягнув це зупинятись на логічному, припиняти роботу, коли тупняк, не працювати після кінця робочого дня, не працювати у вихідні, розвантажувати мозок після важких задач, сильно важких».
Back End Engineer Дмитро Мартинов: «Став робити обідні перерви. Буває складно мозок виключити. Але останнім часом старався розділяти задачі таким чином, щоб довести якусь частину до логічного завершення за 4–5 годин, зробити не велике планування на решту дня і піти відпочити».
«Пробуйте все, що допоможе розірвати монотонність. А для підтримки контексту на паузі, я просто тупо писав в блокноті на чому зупинився і що проблемне, бо зранку можуть виникнути важливіші таски, які можуть затягнутися на дні», — додав Java Developer Роман Манжула.
«Три роки в UI/UX дизайні, і моїй шиї срака». Айтівці розмірковують як треба та не треба організовувати робоче місце та що призводить до проблем зі здоров’ям
#Всратівакансії. ТОП-5 пропозицій про роботу, над якими глузують айтішники
Кількість вакансій в IT з початком війни скоротилася, та шедеврів серед них не поменшало. dev.ua зазвичай попросить дизайнерку Анну Лазурко, яка регулярно публікує у своєму LinkedIn вакансії з дивними та кострубатими описами та вимогами, робити добірку з таких «шедеврів». Ось тут можна почитати першу, другу та третю таку добірку.
Цьоготижнева добірка створена dev.ua за допомогою добре відомого у LinkedIn хештегу #всратівакансії. Насолоджуйтеся!
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.