🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Наталя ХандусенкоРобота
26 грудня 2024, 13:23
2024-12-26
«Не наймайте тих, хто каже вам, що вигорів, ще на співбесіді». Айтівці дискутують про причини та наслідки вигорання на роботі
Якщо співробітник вигорів і хоче відпочити — найкраще, що керівництво може зробити для цієї людини — це поговорити з нею про перспективу звільнення. Тому що часто в таких випадках співробітник не зможе відновитися та повернутись до роботи вмотивованим за короткий період часу. Таку думку висловила маркетологиня Ксенія Ларіна. Чи згодні з цим айтівці?
«Зараз буде дуже unpopular opinion. І можете мене хейтити й розкладати по поличках, чому я не права, якщо так вважаєте», — так розпочала свій допис на LinkedIn засновниця школи маркетингу Larination Ксенія Ларіна.
Маркетологиня уточнила, ще не має на увазі, що треба звільняти будь-кого, хто тільки заговорить про вигоряння, а просто не намагайтесь витягнути людину з цього стану впродовж 10-15 робочих днів.
«Так, часто причиною вигорання (особливо, якщо це не єдиний випадок) є дії менеджера — або стиль комунікації, або оверпленнінг (за завданнями чи цілями), або ви початково наймаєте кандидатів схильних до вигорання (чомусь)», — додала Ксенія про причини вигоряння.
На її думку, вийти зі стану вигоряння людина може тільки сама, а процес відновлення може зайняти місяці або навіть роки.
«І іноді при цьому в людей є потреба змінювати роботу трошки частіше, бо це дає відчуття, що можна почати з чистого аркуша. З урахуванням того, що особливість нашої сучасної роботи полягає в тому, що проєкти, над якими ми працюємо, часто складні, довготривалі, і ми не отримуємо швидкого результату і задоволення від нього (а значить, і палива для мотивації), ця стратегія насправді доволі логічна», — зауважила маркетологиня.
Також Ксенія надала дві практичні поради:
для менеджерів — не наймайте тих, хто каже вам, що вигорів ще на співбесіді;
для тих, хто шукає роботу — не говоріть роботодавцям, що пішли/йдете з попереднього місця роботи, бо вигоріли.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
Як скласти ідеальне IT-резюме для іноземного роботодавця: поради кар'єрної консультантки
Кар'єрна консультантка Юлія Шишенко в LinkedIn зауважила, що часто отримує запит від українських кандидатів із проханням створити резюме для конкретної країни. «Дуже часто кандидати вірять, що у конкретних країнах є власні суворі вимоги до резюме, і кандидату без них відмовлять, навіть якщо він підходить на вакансію», — повідомляє вона.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі