😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Вікторія ГорбікРобота
25 лютого 2025, 16:21
2025-02-25
«Три роки в UI/UX дизайні, і моїй шиї срака». Айтівці розмірковують як треба та не треба організовувати робоче місце та що призводить до проблем зі здоров’ям
Product Designer у Plerdy Віталій Дубейко розповів, як зіткнувся з болями в руці та шиї, створивши «ідеальне інстаграмне» робоче місце. Про свої проблеми зі здоровʼям також повідомили й інші фахівці з IT-сфери. А також поділились лайфхаками, які допомагають їм вберегтись від хвороб.
Product Designer у Plerdy Віталій Дубейко розповів, як зіткнувся з болями в руці та шиї, створивши «ідеальне інстаграмне» робоче місце. Про свої проблеми зі здоровʼям також повідомили й інші фахівці з IT-сфери. А також поділились лайфхаками, які допомагають їм вберегтись від хвороб.
«Експерти» з Instagram або як не треба робити
«Столи з макбуками, кронштейни для моніторів, підсвітка і механічні клавіатури. Все виглядає так, ніби за такими столами працюють тільки експерти, і кожен день — це максимальна продуктивність», — розповів Віталій Дубейко про робочі місця, які побачив в Instagram. І дизайнер вирішив облаштувати подібне місце й собі. Проте результат виявився далеким від ідеалу.
«Три роки в UI/UX дизайні, і моїй шиї срака», — заявив Віталій.
Через певний час Віталій почав відчувати біль у правому плечі. «Спочатку думав, що просто розтягнув м’язи, але біль не проходив і навіть переміщувався на іншу руку. Це стало настільки боляче, що спати було важко», — згадує він.
Згодом Віталій зрозумів, що проблема насправді йшла від шиї. Зокрема, його монітор стояв так, як він підгледів в «експертів» з Instagram, тобто під кутом 90 градусів. Через це йому доводилось постійно задирати голову. І сидіти в такий позиції по 8 годин на день.
Поради з облаштування
Віталій розповів, що зрештою змінив підходи до організації робочого місця й одразу відчув полегшення. «Тепер працюю комфортно, і моє робоче місце стало здоровішим. Цей досвід став для мене уроком: стиль важливий, але здоров’я на першому місці», — додав він.
Ось кілька порад він дизайнера з його власного досвіду, як правильно налаштувати монітор, щоб не нашкодити здоров’ю:
Висота монітора: верхній край екрана має бути на рівні ваших очей або трохи нижче (~5–10 см).
Відстань до монітора: повинна бути 50–70 см. Якщо текст маленький, збільшуйте масштаб, а не наближайтеся до екрана.
Нахил монітора: нахиліть екран назад на 10–20°, щоб зменшити навантаження на шию. Центр екрана має бути трохи нижче рівня очей.
Що допомагає іншим айтівцям
Дизайнер не перший, хто зіткнувся з болями після кількагодинного робочого дня сидячи за компʼютером. Ось, що допомагає іншим фахівцям тримати себе в формі:
Angular/NodeJs Developer, Андрій Капінос: «А ще дуже допомагають вправи на кожен день. Поки в важкому стані робити не можна, коли стан краще варто почати з максимально легких навантажень, потім потроху підвищувати інтенсивність».
UX/UI designer, Наталя Смал: «Три роки теж і маю теж проблеми з шиєю. Але це й про фізичні вправи забувати не треба, тому не буду звинувачувати у всьому монітор».
UX/UI Designer та Product Designer, Валерій Ємець: «Я навіть не знаю як люди приходять до того, щоб ще й на підставки свої монітори ставити. Одразу підлаштував так, щоб плюс-мінус розслаблено сидіти, хоч все одно в процесі сконцентрованої роботи поступово повертаєшся у позицію „сутулий пес“».
Робота в IT негативно впливає на здоров’я айтівців. На що скаржаться та як підтримують форму фахівці: рейтинг професійних хвороб і дієві поради для відновлення
10 українських стартапів зі сфер креатор-економіки, штучного інтелекту, ментального здоровʼя та кібербезпеки, які представили на TechCrunch Disrupt 2023
#Всратівакансії. ТОП-5 пропозицій про роботу, над якими глузують айтішники
Кількість вакансій в IT з початком війни скоротилася, та шедеврів серед них не поменшало. dev.ua зазвичай попросить дизайнерку Анну Лазурко, яка регулярно публікує у своєму LinkedIn вакансії з дивними та кострубатими описами та вимогами, робити добірку з таких «шедеврів». Ось тут можна почитати першу, другу та третю таку добірку.
Цьоготижнева добірка створена dev.ua за допомогою добре відомого у LinkedIn хештегу #всратівакансії. Насолоджуйтеся!
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
Дуже радий, що вас зацікавили мої поради щодо налаштування монітора. Буду дуже вдячний, якщо ви зможете додати посилання на компанію Plerdy в тексті статті. https://www.plerdy.com/?ref=661948
Дуже радий, що вас зацікавили мої поради щодо налаштування монітора. Буду дуже вдячний, якщо ви зможете додати посилання на компанію Plerdy в тексті статті. https://www.plerdy.com/?ref=661948
Там і тунельний синдром може бути
Тре брати такі підкладки :
https://s.click.aliexpress.com/e/_EIH2imM