Вікторія ГорбікВійна
5 лютого 2023, 10:53
2023-02-05
Розробники «Тилової бригади» створили підсвітку для бусолі розміром трохи більше за коробки з сірниками
До «Тилової бригади» звернулись військові, щоб винахідники розробили легкий та оновлений аналог підсвітки для артилерійської бусолі. Прилад вже готовий, Денис Сілинник розповів в коментарі для dev.ua деталі.
До «Тилової бригади» звернулись військові, щоб винахідники розробили легкий та оновлений аналог підсвітки для артилерійської бусолі. Прилад вже готовий, Денис Сілинник розповів в коментарі для dev.ua деталі.
Артилерійська бусоль — застосовується в артилерії для визначення магнітних азимутів і дирекційних кутів, орієнтування гармат і приладів у заданому напрямку, вимірювання відстані, засвічення цілей, а також для спостереження і розвідки.
З словами Дениса Сілинника, захисники надіслали «Тиловій бригаді» існуючу підсвітку для артилерійської бусолі та попросили зробити її більш компактною.
До приладу з дротами ще підʼєднується акумулятор, вагою близько 1,5 кг, і потрібно зробити так, «щоб його з собою не тягати» та було легко і зручно.
Розробники взяли деталь, яка фіксується на бусолі, поставили акумулятор на 800 мАм, плату зарядки й кнопочку.
Корпус надрукували на 3D-принтері й зробили оновлене приладдя.
Крім того, військовослужбовці можуть користуватися новою розробкою фахівців «Тилової бригади» без додаткових допилів, одразу встановивши її. Розміром вона буде трохи більше за коробку сірників.
Особливості нового приладу, на відміну від радянського, буду в тому, що:
він буде важити 50 г, а не 1,5 кг;
невеликі розміри, «в карман кинув, та й все»;
заряджається за допомогою TPC-кабелю;
має літієву батарею;
лампа накалювання замінена на діоди.
Хто такі «Тилова бригада»
«Тилова бригада» — суспільство волонтерів, що діють по всі Україні, яке організував слюсарь з Кременчука Денис Сілинника.
Учасники «Тилової бригади» виготовляють та безкоштовно висилають для українських військових перископи, фільтри для води та інші приладдя.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)