🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Марія БровінськаРобота
27 грудня 2024, 16:13
2024-12-27
«Постійні безпекові ризики, регулярні пошкодження енергетичної інфраструктури та мобілізація впливають на ставлення іноземних компаній до співпраці з ІТ в Україні». Прогноз для українського IT-2025 від очільника Ciklum
Віталій Нужний, керівник делівері-центрів Ciklum в Україні, Польщі та Болгарії очікує скорочення IT-експорту попри прзитивні сигнали за межами України.
«З одного боку, є позитивні сигнали: як розмови про мирні перемовини, так і вже впроваджені зміни — США знизили рівень небезпеки в 9 регіонах України для подорожуючих. Але цього замало для того, щоб клієнти та замовлення почали оперативно повертатися в Україну. Тому ми очікуємо, що наступного року обсяги експорту дещо зменшаться. Збереження поточних показників вимагатиме і від держави, і від галузі надзусиль, що в нинішніх умовах складно забезпечити», — зазначив він в коментарі dev.ua.
За словами Нужного, у світі, де стабільність стає чимось примарним, непросто робити прогнози. «Але маємо тверезо дивитися на ситуацію й оперувати фактами та показниками. Цього року експорт ІТ послуг з України зменшився майже на 5%. Очевидно, що повномасштабна війна впродовж майже трьох років, постійні безпекові ризики, регулярні пошкодження енергетичної інфраструктури та мобілізація впливають на ставлення іноземних компаній до співпраці з ІТ в Україні та змушують їх бути досить виваженими в ухваленні рішень», — повідомив він.
Принципово важливими, на думку топменеджера Ciklum, залишаються питання бронювання для критичного персоналу, а також стабільність умов функціонування бізнесу.
Managing Director Capgemini Engineering Влад Шимов вважає, що відтік талантів та ШІ можуть стати основними загрозами для розвитку IT наступного року.
Також Степан Мітіш, очільник українського офісу EPAM розповів, які виклики стоятимуть перед IT індустрією у прийдешньому році.
Своєю чергою Сергій Корольов, керівний партнер Railsware, озвучив три сценарії розвитку українського IT залежно від ситуації в країні та світі.
Більше прогнозів щодо розвитку українського IT читайтет тут.
Як увійти в IT, якщо не вмієш кодити? Три історії неайтішних спеціалістів з Ciklum, TECHIIA та Intetics
Для того, аби працювати в IT, необов’язково вміти писати код. Адже в компаніях велика кількість спеціалістів, які не знають жодної мови програмування та не орієнтуються у фреймворках.
dev.ua розповідає, як влаштована робота в IT неайтіших спеціалістів й чим вона їх приваблює.
«Ситуація вже пройшла точку критичного дна». Що відбувається на ринку праці та чи є шанс на відновлення активного найму в українському IT
36% українців, які втратили роботу, не знають, як її шукати, рапортує Work.ua. Зокрема, 15% читачів dev.ua, згідно з опитуванням, також опинилися за бортом і наразі не працюють. Скаржаться на досить скромний найм у порівнянні з довоєнними часами і рекрутери. Висновок, що ринок кандидата через війну перетворився на ринок роботодавця, вже ні в кого не викликає сумнівів.