🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Ігор Вишневський Навколо IT
9 січня 2025, 11:39
2025-01-09
«При оптимістичному сценарії з України поїде до 20 000 представників ІТ-індустрії. При песимістичному — 75 000. Це третина галузі». Прогноз СEO Львівського IT- кластера
Після завершення війни на Україну очікує велика хвиля еміграції економічно активного креативного класу, що стане великим ударом по економіці.
«За нашими підрахунками, при оптимістичному сценарії з України поїде 19 000−20 000 представників нашої індустрії. Це 8% всього людського капіталу української ІТ-галузі. І найгірше те, що динаміка в цьому підрахунку не на нашому боці — останні два роки цей відсоток зростає. Плюс один відсоток виглядає не страшно, але це кілька тисяч високоосвідчених фахівців. У найгіршому випадку ця цифра може сягнути 74 000−75 000. Це третина галузі», — зазначив СEO Львівського IT-кластера Степан Веселовський в інтерв’ю NV.ua.
З його слів, потрібно дивитися на кілька кроків попереду для того, щоб готувати середовище.
«Ми створили та підтримуємо 19 навчальних програм у різних ВНЗ, де навчаються 4500 бакалаврів. Там ми бачимо скорочення кількості хлопців й зростання кількості дівчат. Загалом в індустрії відсоток жінок зростає», — пояснив Веселовський.
СEO Львівського IT-кластера додав, що після закінчення війни попит на людський капітал відновиться, й Україна відчує демографічну яму.
«Але зараз це складно прогнозувати. Ймовірно, нестачу людей у галузі вдасться компенсувати, користуючись традиційно високими винагородами, порівняно з іншими індустріями. Але для України глобально це як перекласти з однієї кишені в іншу. Треба буде імпортувати людський капітал», — вважає він.
Раніше dev.ua наводив прогнози топів EPAM, Ciklum, Capgemini Engineering, ZONE3000, Genesis щодо того, яким буде 2025 рік для українського IT.
Зі слів очільника українського офісу EPAM Степана Мітіша, прогнози розвитку українського IT у 2025 році значною мірою визначатимуться перебігом воєнних дій. Якщо активна фаза війни триватиме, умови ведення бізнесу залишаться складними, а відтік талантів за кордон продовжиться.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
Три інсайти від Міноборони про військовий облік жінок із 1 жовтня: чи дійсно треба ставати на облік усім, чи обмежується право на виїзд і чи каратимуть ухилянток
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі