🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Наталя ХандусенкоРобота
6 березня 2024, 11:10
2024-03-06
Резюме — це про майбутнє, а не минуле: чотири важливі моменти, на які варто звернути увагу в резюме, щоб швидше знайти роботу
Байшакі Коннор мала семирічний досвід роботи в галузях технологій та інвестицій в Індії, Великобританії та Гонконзі, коли переїхала до Австралії та почала там шукати роботу. Попри значну глобальну кар’єру, їй знадобився більше як рік та поради професійного консультанта з резюме, щоб отримати роботу в Мельбурні. Зараз Коннор керує консультаційною компанією з побудови кар’єри. Ось декілька її порад, як потрібно змінити резюме, щоб швидко знайти роботу.
«Озираючись назад і тепер, коли я сама очолюю і будую команди, я розумію, чому я, можливо, не найкращим чином подала себе на цьому ринку праці», — сказала Коннор Business Insider.
Коли жінка шукала роботу, її резюме складалося з однієї сторінки та починалося з розділу освіта, потім досвід та стажування. На фото внизу, як виглядало це резюме.
Ось 4 поради від Коннор, які допоможуть покращити резюме
Рекрутери сьогодні часто відкривають кілька вакансій одночасно, і наявність summary, яке складається з двох-трьох рядків про те, ким ви є, допомагає знайти кандидата, каже Коннор.
Попри семирічний досвід, вона починала своє резюме з академічної кваліфікації та мала розділи про наукові роботи та керівні посади, які вона обіймала в коледжі. «Заднім числом це просто виглядає як резюме нового студента університету».
Наступні поради будуть особливо корисними для тих, хто хоче працевлаштуватися в іноземні компані.
«В IIM дуже важко потрапити, він дуже прискіпливий. Але коли я приїхала сюди, люди не знали, що це таке», — розповідає Коннор про індійський університет, де вона здобувала ступінь магістра. Якщо ви претендуєте на роботу за кордоном, допоможіть іноземному роботодавцю зрозуміти масштаб і престижність вашого досвіду. Наприклад: «Скажіть, що це компанія з оборотом у $10 млрд або що в ній працює 50 000 співробітників, щоб дати людям уявлення про розмір або складність організації».
«Кожна країна має свій жаргон», — сказала Коннор. Наприклад, в Австралії краще використовувати «Основні моменти кар’єри» (Career Highlights) замість «Досвід роботи» (Work Experience), тому що в Австралії «досвід роботи» — це те, що студенти роблять безплатно, щоб зрозуміти галузь, — сказала Коннор. Вона додала, що співробітники в Австралії віддають перевагу багатосторінковим резюме.
CV чи резюме — ось у чому питання. Що кажуть рекрутери про ці документи для пошуку роботи в IT
Junior Manual QA Tester Юрій Ситніков шукає роботу вже майже рік. У його практиці — більше 100 відправлених резюме, 40 співбесід і стільки ж відмов, та майже в кожному з них обіцянки залишатися на зв’язку. Але, як розповідає герой, одного разу рекрутер, ознайомившись із резюме кандидата, попросив надіслати його CV. Судячи з коментарів під постом, небагато айтішників знають, чим відрізняються ці два документи. А деякі навіть вважають, що рекрутер із таким запитом вирішив повипендрюватися.
dev.ua розбирався, в чому різниця між CV (curriculum vitae) і резюме, в яких випадках і в яких компаніях потрібні ці документи, і чи можуть вони замінювати один одного.
«Розіслала 200+ резюме, фідбек поки негативний». Як вінницька лікарка тимчасово застрягла на порозі входу в IT
Софія Тимошенко — сімейна лікарка в одній із приватних лікарень Вінниці. Зі своїх 25-ти років 8 вона присвятила навчанню медичній справі та подальшій роботі у сфері. Проте сьогодні в дівчини є нова ціль — стати айтішницею. Наскільки можливо новачку безболісно «ввійти в IT» — читайте в нашому матеріалі.
Як скласти ідеальне IT-резюме для іноземного роботодавця: поради кар'єрної консультантки
Кар'єрна консультантка Юлія Шишенко в LinkedIn зауважила, що часто отримує запит від українських кандидатів із проханням створити резюме для конкретної країни. «Дуже часто кандидати вірять, що у конкретних країнах є власні суворі вимоги до резюме, і кандидату без них відмовлять, навіть якщо він підходить на вакансію», — повідомляє вона.
«Відмовили, навіть не глянувши в резюме, без жодної співбесіди». Розробник обурився рішенням GlobalLogic щодо його кандидатури. Історія з LinkedIn на 100+ коментарів
На ринку IT-рекрутингу новий скандал. Engineering Manager, Tech\Team Lead Владислав Михайлишин кілька днів тому написав обурений пост у LinkedIn щодо стандартів компанії GlobalLogic у спілкуванні з кандидатами.
Річ у тому, що Владислав отримав відмову від рекрутера, який, за словами інженера, не бачив резюме та не провів жодної співбесіди із кандидатом.
Айтішник поділився скріном листування з рекрутером GlobalLogic.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі