Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Вікторія ГорбікВійна
31 травня 2024, 09:47
2024-05-31
«Російський РЕБ не перериває роботу наших Starlink, а скоріше завдає нам дискомфорт». Експерт радіотехнологій порадив, як убезпечити термінали українських захисників
Спеціаліст у сфері радіотехнологій, військовий та інженер Сергій Флеш (Сергій Безкрестнов) розповів, як російський РЕБ впливає на звʼязок Starlink для українських військових і чи можна від нього захиститись.
Спеціаліст у сфері радіотехнологій, військовий та інженер Сергій Флеш (Сергій Безкрестнов) розповів, як російський РЕБ впливає на звʼязок Starlink для українських військових і чи можна від нього захиститись.
Які проблеми є
«За всіма абсолютно фронтами ми не страждаємо від пориву звʼязку і втрати каналів керування чи передачі даних», — пояснив Сергій Флеш на Radio NV дію російського РЕБ на Starlink на лінії фронту.
За його словами, українські військові можуть спостерігати зміни швидкості, затримки передачі даних, втрати певних пакетів. «Але це відбувається не всюди, а точково і ми над цим працюємо, щоб виявити та нейтралізувати разом зі SpaceX», — зазначив експерт.
Як росіяни глушать Starlink
Starlink має фазовану антенну систему, яка формує промені, що випромінюються вертикально наверх, пояснив дію станції Сергій Флеш.
«Енергетика досить хороша, талірка світить наверх, тобі з боків РЕБом її подавити майже не можливо», — зазначає він.
В одиницю часу над Україною в прямій видимості знаходиться від 20 до 50 супутників Starlink, з якими можуть працювати термінали. Подавити всі їх також достатньо важко, бо у випадку зі Starlink, супутників багато, вони рухаються, пролітають і відслідкувати їх достатньо важко.
У середині супутникового термінала вбудований GPS, який дозволяє супутнику визначити, де він знаходиться і правильно вибудував взаємодію із супутником. росіяни побачили цю вразливість і почали подавляти GPS, після чого супутник втрачає орієнтир, за яким наводить промені, і в підсумку, як говорить Сергій Флеш, страждає швидкість та виникають інші складнощі.
За його словами, вперше з подібним впливом українські військові стикнулись під час активних військових дій на Бахмуті, коли росіяни глушили наші Starlink засобами РЕБ.
«Вони спеціально підіймали на висотки, щоб заглушити GPS у терміналів на найбільшу відстань», — згадує спеціаліст.
Як захистити Starlink на фронті
Сергій Флеш навів кілька способів, завдяки яким можна убезпечити термінали Starlink на фронті від впливу ворожого РЕБ, зокрема:
Закопати Starlink — коли термінал знаходиться в ямі, супутники з неба його бачать, а РЕБ, який працює з боків — ні.
Розміщувати Starlink між будинками, щоб зʼявлявся ефект колодязя — природні перепони таким чином закривають термінал від перешкод.
Огородити Starlink сіткою з боків, яка також служила перешкодою для дії ворожого РЕБ.
За словами експерта, українські військові продовжуюсь стикатись з подібними проблемами. Він не став говорити публічно, в чому саме вони полягають, щоб не давати ворогу зайвої інформації для контрдій, але зазначив, що вона полягає в тій же площині — придушення GPS у Starlink.
Нагадаємо, ще у жовтні 2022 року Director of Technologies Development Наталія Кондратенко виклала детальну інструкцію щодо безпечного встановлення та маскування терміналів Starlink у польових умовах.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)