🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і випускати картку для розрахунків безкоштовно 👉
Вікторія ГорбікТаке життя
30 листопада 2024, 11:24
2024-11-30
Навіщо розумні окуляри програмісту. Backend-Frontend developer розповів, чому обрав VITURE і що його не влаштувало у Meta та Xreal
Професійний Backend-Frontend програміст Олександр Фатюхін подарував своїй дівчині смарт-окуляри, щоб вона могла знімати фото та відео, а також користуватись голосовим помічником та навушниками. Подивився на них і вирішив знайти і собі подібний гаджет, який би допоміг йому в роботі.
Розробник поділився з dev.ua, як він обирав модель, які основні задачі він планував виконувати за допомогою окулярів і чи вдалось йому в підсумку полегшити собі життя.
Олександр розповів, що основна функція, заради якої він власне і вирішив обрати собі розумні окуляри, це заміна моніторів.
«Насамперед я шукав для можливості працювати з ПК. Особливо мене приваблювала ідея поїхати кудись на фестиваль і мати можливість працювати з комфортом з кількома екранами, бо додаткові екрани дуже допомагають у програмуванні», — зазначив розробник.
Щоб застосувати цю функцію необхідно встановити на компʼютері спеціальну програму, яка дасть можливість використовувати до трьох моніторів у віртуальних окулярах.
Муки вибору і альтернатива
Розробник обирав між AR окулярами XREAL Air 2 Ultra, окулярами VITURE Pro XR Glasses та VR-окулярами Meta Quest 3.
Першими відкинув Meta, в першу чергу через вагу (450 гр), бо працювати довго може бути дискомфортно. Крім того, розробника в цих окулярах розробника не влаштувала і ціна.
«Це інший клас і тип пристроїв», — резюмує він.
Xreal, за словами Олександра, ще дорожче, ніж Meta. Крім того, окуляри не мають регулювання діоптрій, що важливо для розробника. А в Xreal потрібно використовувати додаткову установку для оптичних лінз. Крім того, для Windows додатків на сайті поки не має. Серед переваг, які знайшов Олександр, три ступні регулювання затемнення. «Проте, особисто я не розумію навіщо воно», — додає він.
У VITURE Pro XR Glasses Олександр побачив:
вбудовану можливість стійкості діоптрій,
програму для віртуальних столів під Windows, доступну на офіційному сайті.
Це ті опції, які важливі для розробника. Крім того, за його словами окуляри мають додаткову функцію відключення, коли голова нахиляється донизу. «Дуже зручно при роботі з ПК, щоб подивитись на клавіатуру», — додає Олександр.
Розробник підкреслив, що не розглядав молодші версії окулярів, бо там немає функції затемнення.
Для себе Олександр замовив розумні окуляри VITURE Pro XR Glasses та активні навушники MSA Sordin Supreme Pro-X Neckband до них. Neckband знадобився, бо телефон розробника не підтримує виведення відео через USB Type C. Для нього форм-фактор «нашийника» виявився зручнішим для використання, ніж фактично носити другий телефон.
Щодо цін
Розумні окуляри VITURE Pro XR Glasses обійшлись Олександру у $400. «Я чекав на розпродаж на Alixpress, який мав бути 11 листопада, проте ціну знизили навіть раніше і потім вже не змінювали», — розповів він. Доставлення зайняло близько 10 днів.
За гарнітуру Neckband розробнику довелось заплатити ще $200.
«Знайшов „нашийник“ на OLX, як не дивно, навіть дешевше, ніж на Alixpress», — додав розробник.
За його словами, в підсумку весь набір гаджетів Олександру обійшовся у суму, в яку коштували б тільки окуляри Xreal Ultra.
Реальне застосування
Якраз замінити монітори розумними окулярами розробнику не вдалось. Проте наразі він дивиться відео на великому екрані.
«Той самий „Аватар“ чи „Месники“ у 3D класно виглядають. Ще хочу спробувати виводити ноти та грати на піаніно. Чи можна згорнути екран у кут та дивитись відео з YouTube та займатись своїми справами», — додає він.
Олександр зауважив, що поки йому не вистачає збереження чіткості картинки, коли він повертає голову. Проте розробник зазначає, що текст видно добре. «Але може бути, що в мене просто слабка відеокарта, а точніше, загальний процесор замість неї», — додає він.
Крім того, за словами Олександра, йому не вистачає можливості спертись на бічний зір. «Бо зазвичай монітори видно за допомогою бічного зору», — пояснює він.
Проте, за його словами, в дорозі розумні окуляри можуть стати підмогою, особливо, якщо володіли сліпим друком.
«В жовтні випускаємо VR-шолом для аватарів, в «чіпування» Neuralink Маска вірю мало». Про що глава Meta Цукерберг 3 години говорив в подкасті Джо Рогана
25 серпня вийшла чергова серія популярного подкасту The Joe Rogan Experience, гостем якого став глава компанії Meta Марк Цукерберг. Розповідаємо про головне з майже 3-годинного інтерв’ю.