🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Марія БровінськаРобота
7 січня 2025, 13:35
2025-01-07
«Кандидат сказав, що жінки-інженери часто змушують його стресувати». Фахівчиня із залучення талантів розповіла про співбесіду із фахівцем, який «ніколи не зустрічав нормальних жінок-інженерів»
Talent Acquisition Specialist Оксана Гнатюк розповіла історію про кандидата, який виявився сексистом.
«Про сексизм. Спілкуємось із кандидатом, усе іде досить гарно — чіткі відповіді, ясна мотивація, підготовленість і зацікавленість. Говоримо про роль та команду. Тут розмова йде так, що змушує мене зависнути й перекреслити враження:
Кандидат: А у вас в цій команді є жінки? Я: Хм, чому ти запитуєш? Кандидат: Я просто ніколи не зустрічав нормальних жінок-інженерів», — написала Оксана у LinkedIn.
Далі, розповіла фахівчиня, йшла позиція про те, що ми оцінюємо та працюємо з людьми лише за їхні навички та вміння, а не на базі гендерних ознак чи інших факторів, які не належать до професійної діяльності. «На що кандидат сказав, що жінки-інженери часто змушують його стресувати», — додала Оксана.
За її словами, така ситуація може перекреслити навіть найсильніший досвід та найвищі досягнення. Для тих, хто «стресує» від жінок у професійному просторі Оксана залишила звіт від McKinsey про Women in the Workplace, де описано багато викликів для жінок навіть у наче б то сучасному та прогресивному світі.
Під дописом фахівчиня понад 100 коментарів.
Андрій Варенко, Java Developer, зазначив, що більшості жінок техбаза справді дається важче, ніж більшості чоловіків. «Та я бачив як дівчат-інженерів, які доступно розповідали мені про продукт і технічні моменти (як працює, чому, як не працює і чому, які варіанти тестували й вони не спрацювали та чому), так і чоловіків, які далекі від базових технічних знань (наприклад, не знали, яка різниця між 10 000 мА та 10А)», — зауважив він.
«Певно, нескоро ми відійдемо від стереотипів совку про те, що жінки — гуманітарії, а чоловіки — інженери. Дуже прикро чути. Я і в команді, на технічних позиціях, знаю крутих спеціалісток, і за межами моєї команди знаю доволі успішних та ефективних спеціалісток», — каже Android Developer Артем Пелевін.
Сексизм, на його думку, в будь-яку сторону — це огидне явище. «Є тисячі досліджень, цілий пласт сфер психології, в яких пояснюється, що не існує жіночого чи чоловічого мозку, а існує розвиток одних та інших сфер мозку. Про характери та звички, які роблять людей більш схильними до аналітичних наук або до гуманітарних. І тут у 21-му столітті хтось досі розповідає про те, що хтось не може займатись ефективно якимось видом діяльності, бо гендером не вдався. Можна ще расу туди підключити. Прикро, що люди не цікавляться психологією, але цікавляться стереотипами», — зауважив розробник.
Орест Загайський розповів, що колись працював у компанії, «де одна дівчина із відділу маркетингу носила футболку із надписом ф-е-м-і-н-і-з-м і токсичила так, що не хотілось ні в коридорі, ні на кухні з нею перетинатися». У тій же компанії, за словами Ореста, у нього була підопічна рівня мідл, яка показувала технічні здібності, яким можна було позаздрити (словом, там же, інженерки були просто чудовими, дружив зі всіма).
«Якби у мене був би лише досвід з такими ж інженерками, як із тою персоною із відділу маркетингу, то я міг би також таке сказати на співбесіді з метою оберегти себе від повторення досвіду. Якщо ви не запитали у кандидата деталей його досвіду, щоби виявити дійсну упередженість щодо жінок, зокрема що в його розумінні „нормальність“ у деталях, то одразу клеймити його за сказане, навіть при всій публічній підтримці, виглядає непрофесійно: він посмів таке сказати, він — сексист!», — зауважив він.
«Можливо він просто не зустрічав нормальних жінок інженерок і стресував від тих з ким працював. Ви його в сексисти віднесли, а, можливо, він правду сказав вам. Навіщо ви ярлики на людей вішаєте, якщо могли б сказати що ваші інженерки топ?», — зазначає Андрій Лавінський, Chief Growth Officer.
Co-Founder & CEO в if.team Олег Фролов вважає, що тут питання навіть не в жінках, а у наявності у кандидата стереотипів та дивних принципів. «Для мене як роботодавця це відразу великих ред флег, бо різко підвищує ризики. Завтра виявиться, що він ще скептично ставиться до людей за 50, або клієнтів низького зросту, або власників Toyota», — іронізує він.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.
«Сталася ситуація, якої не мало бути». Genesis втрапив у репутаційний скандал, дозволивши рекрутерам використовувати свій бренд для найму. На що жаліються кандидати
Розробник Нікола Щупило опублікував в LinkedIn сріншот переписки з рекрутеркою, що представилася від імені компанії IntellectoKids та холдингу Genesis, який викликав дискусію серед користувачів спільноти.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі