💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Ігор Вишневський Робота
28 листопада 2024, 16:28
2024-11-28
«Семеро на одного». ІТ-спільнота дискутує, яка максимальна кількість інтервʼюерів допустима на співбесідах
Senior QA Вікторія Головченко розповіла про свій досвід проведення співбесіди з кандидатом, де компанію-роботодавця представляли сім інтервʼюерів, і звернулася до ІТ-спільноти з питанням, чи не є завелика кількість людей під час інтерв’ю суттєвим стресовим фактором.
«Нещодавно брала участь у співбесіді, де на одного кандидата було сім інтервʼюерів. Для нас то було не проблема, бо, зрештою, кожен мав можливість поставити питання, що цікавлять. А ось кандидатові не знаю, чи було комфортно. Хоча виду він не подавав», — написала Вікторія Головченко на своїй сторінці у LinkedIn.
На думку Senior QA, оптимальною кількістю людей для проведення інтервʼю є 2-3 людини з боку роботодавця і кандидат.
«Так, все залежить від посади та від процесів в компанії. Нас, наприклад, так багато було, бо кандидат на менеджерську позицію. Тож окрім керівника та HR зібрались ліди з усіх департаментів, з якими йому потім потрібно буде працювати», — додала Вікторія Головченко.
Айтівиця допускає, що можливим виходом з ситуації було би покликати на інтервʼю безпосереднього майбутнього керівника кандидата, можливо — менеджера С-рівня, а з лідами департаментів познайомитись вже постфактум, після прийняття оферу та початку роботи.
«Якщо ж ми говоримо про інтервʼю на некерівну посаду, то там велика кількість людей точно не потрібна. Ще й це може додавати хвилювання кандидатові. Оптимально: лід департаменту, лід проєкту та hr. З особистого досвіду, коли була кандидатом, то зазвичай на інтервʼю було 2-4 людини», — зазначила вона.
Senior QA також звернулася до ІТ-спільноти з питанням щодо їх досвіду у інтерв’ю і як вони сприймають подібні ситуації.
Software QA Engineer Анастасія Дика згадала, що якось на інтерв’ю з кандидатом було аж 12 інтерв’юерів.
«Я була на співбесіді кандидатом, де було 12 інтерв’юерів. Це була юридична сфера. Очевидно, що не всі задавали питання, лише десь 7 людей активно приймали участь в розмові», — написала вона.
У свою чергу Head of Sales Олег Азалієв вважає, що така кількість інтерв’юерів каже про незрілість компанії/департаменту/відділу та особисту невпевненість менеджерського складу.
«Як кандидат була на співбесідах, де було і 5, і навіть 10 інтерв’юерів. Зазвичай 1-2 людини щось питає, решта або просто слухає, або втикає в ноути чи телефони. Як менеджер рекрутинг напрямів — така кількість інтерв’юерів недоцільна, бо рішення по факту приймають безпосередні керівники. Cost per hiring такої посади злітає до небес. Якщо 7 людей на співбесіді, то порахуйте скільки ви витратили $ лише на 1 співбесіду, а якщо кандидатів кілька?», — висловлює здивування і підтримує колег COO Consultant Галина Гирка.
«В мене був досвід 7 інтервʼюерів і вони співбесідували одночасно 5 людей. Це було дуже цікаво, ніби сцена з фільму про швидкі побачення. Правда це була банківська сфера, позиція sales», — згадує свій попередній досвід Quality Assurance Analyst Людмила С.
#Всратівакансії. ТОП-5 пропозицій про роботу, над якими глузують айтішники
Кількість вакансій в IT з початком війни скоротилася, та шедеврів серед них не поменшало. dev.ua зазвичай попросить дизайнерку Анну Лазурко, яка регулярно публікує у своєму LinkedIn вакансії з дивними та кострубатими описами та вимогами, робити добірку з таких «шедеврів». Ось тут можна почитати першу, другу та третю таку добірку.
Цьоготижнева добірка створена dev.ua за допомогою добре відомого у LinkedIn хештегу #всратівакансії. Насолоджуйтеся!
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі