🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і випускати картку для розрахунків безкоштовно 👉
Ігор Вишневський Робота
28 листопада 2024, 12:02
2024-11-28
«Хочу поділитися процесом, який допомагав завжди переходити на ще більшу ЗП у кожній компанії»: Senior Technical Product Manager озвучив свій personal development plan на п’ять кроків
Senior Technical Product Manager Андрій Осипенко поділився з ІТ-спільнотою personal development plan, котрий, як він вважає, буде корисним всім айтівцям і яким він користувався сам.
«Всі ми знаємо, як працюють PDP у компаніях. Менеджери „прогулюють“ важливі 1-1 зустрічі, присвоюючи вам „шаблонні“ PDP, які ніяким чином не пристосовані до ринку, ваших бажань та рівня навичок. Тому сьогодні я хочу поділитися з вами процесом, який я протягом своєї кар'єри проходив 3–4 рази. І який допомагав завжди залишатися актуальним й переходити на ще більшу ЗП у кожній компанії», — написав Осипенко на своїй сторінці у LinkedIn.
Його покроковий план виглядає наступним чином:
1️⃣ Йдіть на DOU/Djinni та оберіть 10–15 вакансій рівня вище, ніж у вас зараз є;
2️⃣ Прочитайте їх опис та виписуйте кожен елемент, який викликає занепокоєння.
Зі слів Осипенка, важливо звернути увагу на якісь специфічні моменти для кожної ролі, а не копіпасту а-ля: Exceptional communication або Strong leadership skills.
Наприклад, для продакта це може бути:
— Custdev: Survey tools and Interview experience
— Skills in data analysis and data science to understand how those products will be used
3️⃣ Оцініть їх від 1-10, де 10 — ви дуже невпевнені з будь-якого питання. 1 — ви відчуваєте себе впевненими, але не ідеально. Це дасть вам пріоритет вивчання матеріалу.
4️⃣ Закиньте цей список у ChatGPT з цим промптом:
Create a personal development plan for me with links to the most important articles/tutorials/videos in each of these fields:
— Custdev: Survey tools and Interview experience
— Skills in data analysis and data science to understand how those products will be used
P. S. не забудьте активувати функцію пошуку.
«Це дасть вам мінімальний набір посилань по кожній з тем для того, щоб засвоїти 20% інформації, які дадуть вам 80% необхідних відповідей», — підкреслив він.
5️⃣ А як задача з зірочкою — погугліть кожен з обраних вами доменів, з такими дописами як:
— Best books about…
— Best articles about …
«ChatGPT зазвичай підбирає не найкращі ресурси, але достатньо гарні, щоб почати ознайомлюватися з обраним доменом», — підсумував айтівець.
Більшість айтівців оцінили такі пункти як корисні.
«Механіка класна, але, як на мене, варто підкреслити, що ПДП це двосторонній процес. І якщо у менеджера є бажання або задача скласти ПДП, а співробітник у це не дає свої пункти, то так і виходить, що спеціаліст розвивається, куди вказала компанія, а не куди краще спеціалісту. Наче все логічно, і немає на кого ображатися, окрім себе. Розвиток своєї суб'єктності — це задача самої людини», — коментує Product leader Олександр Панченко.
«Дякую за пораду, спробую! Думаю, вийде більш структуровано, ніж просто ходити на рандомні курси та читати рандомні статті. Хоча і від цього була користь, але не вистачало фокусування», — зазначає Head Of Project Management Дана Ланова.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.