🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Марія БровінськаРобота
18 лютого 2025, 09:40
2025-02-18
Скільки коштує закриття однієї вакансії в IT? Senior Technical Recruiter підрахував вартість такої праці
Кирило Кириченко, Senior Technical Recruiter, підрахував, у скільки обходиться найм одного IT-фахівця з урахуванням послуг рекрутера та витраченого на пошук часу.
Кирило Кириченко, Senior Technical Recruiter, підрахував, у скільки обходиться найм одного IT-фахівця з урахуванням послуг рекрутера та витраченого на пошук часу.
За його словами, закриття IT-вакансії передбачає наступні витрати:
Основні витрати на рекрутинг:
Середня зарплата ІТ Рекрутера: $1780/міс.
Вартість пошуку (35–60 днів): $2083–3560.
Публікації вакансій та інструментарій: $200–800.
Години роботи Hiring Manager.
В середньому 6–10 годин співбесід. Середня вартість години ~$25 Загалом на співбесіди: $150–250
Загальні витрати на найм — $2352–4610 за одну вакансію, при розрахунку на потребу однієї вакансії.
«Звісно ж, в бізнесі потреба набагато більша, тому рахується результативність за період», — констатує він і наводить розрахунки із прикладом, коли за шість місяців закрита 21 вакансія одним рекрутером без бонусів.
Зарплата рекрутера: $10 680.
ATS: $500.
Постинг вакансій на DOU: $1050.
LinkedIn Premium: $637.
Час наймаючих менеджерів: 5 год на одну вакансію * $25 = $2625
Всього витрат: $15 492 / 21 = $737.7 коштує закриття однієї вакансії, одним рекрутером.
«І це ще без урахування внутрішніх ресурсів, витрат на HR-супровід та onboarding», — пише Кирило.
Якщо ж кандидат відмовляється на фініші, витрати стають ще більшими.
«Пошук доводиться починати заново, втрачається ще 1–2 місяці, подвоює витрати. Ризик контроферів: був випадок, коли я тричі запускав пошук DevOps-інженера, бо кандидати приймали контрофер перед самим оформленням», — зазначає фахівець.
Він має поради, як зменшити кости на найм.
Працювати з ефективними рекрутерами, які можуть швидко знаходити релевантних кандидатів та зменшувати ризики повторного пошуку.
Аналізувати ризики відмов кандидатів: розбиратися в причинах відмов, перевіряти інтерес до вакансії на ранніх етапах, працювати з очікуваннями кандидатів щодо зарплати та контроферів.
Формувати резерв кандидатів: підтримувати відносини з потенційними спеціалістами, які можуть швидко закрити вакансію у разі відмови фіналіста.
«Висновок: чим довше триває пошук, тим дорожче він обходиться компанії», — констатує Кирило.
Під його дописом фахівці з найму та технічні фахівці бурхливо обговорюють цю тему, пропонуючи дешевші альтернативи.
«Беремо і заміняємо рекрутера на ML модельку. Економія вже. FANG так давно вже роблять, половину співбесід проводять навчені модельки», — зазначає DevOps Cloud Engineer Олександр Б.
«У більшості FAANG так не роблять. Маю повно знайомих, які рекрутять і для Meta, i для Amazon, і шось поки не виглядає, щоб їх замінили АІ. Буде дивно ображатись і відмовляти кандидатам, які пишуть MLки і юзають нейромережі чи просто GPT, щоб змахлювати на співбесіді, але при тому навіть не виділяти живих людей для прийняття рішень щодо найму в ті ж компанії. Є речі, які автоматизуються, є первинний скрінинг резюме через АІ. Але аж ніяк не співбесіди з MLкою щоб потрапити в біг-тех», — не погоджується з ним Tech Talent Acquisition Partner Христина Лопатовська.
Техрекрутерка Валентина Воскобойнік пропонує варіант, як зробити найм ефективнішим: «1. Не вважати 3,5 вакансії на місяць та термін закриття 60 днів нормальним показником найму. 2. Навчитись нормально рахувати cost of hiring, не тільки зарплатами 3. Навчитись працювати з кадровим резервом не тільки в презентаціям та конференціях».
«В українському геймдеві є унікальна можливість. Працювати безплатно». Розробник опублікував JS-вакансію, в якій скілованому фахівцю пропонують працювати «поки без оплати». Айтівці іронізують
«Мені іноді здається, що то діти бавляться… Ну бо як можна запропонувати сеньйору зарплату в $700 і розраховувати на успіх?». Розробник опублікував вакансію із зарплатою у 30 000 грн. Спільнота обурюється
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.
«Сталася ситуація, якої не мало бути». Genesis втрапив у репутаційний скандал, дозволивши рекрутерам використовувати свій бренд для найму. На що жаліються кандидати
Розробник Нікола Щупило опублікував в LinkedIn сріншот переписки з рекрутеркою, що представилася від імені компанії IntellectoKids та холдингу Genesis, який викликав дискусію серед користувачів спільноти.
«Навряд чи можна вірити фідбекам компаній». Тестове в IT: робити чи не робити? Відповідають айтішники
Дизайнерка Анна Лазурко поскаржилася в LinkedIn, що жодна компанія, у яку вона робила тестове, не надала фідбек за її проханням чи без нього. «Отримали, ігнорили на тиждень-два, а потім „рухаємося з іншим кандидатом“. Це взагалі єдина фраза, якою мені відмовляють. Як зрозуміти, що ти робиш щось не так і не те, коли нема жодного фідбеку?», — запитала розчарована спеціалістка.
«Єдина команда, якою я буду керувати в росії, буде команда бомбардувальників». Як польська IT-компанія намагалася захантити українську рекрутерку для роботи з рф
Українська IT-рекрутерка Олена Ярнова розповіла в LinkedIn історію про те, як польська IT-компанія намагалася зробити їй пропозицію з роботи. Проте в ній було кілька неприпустимих для неї умов.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі