🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Наталя ХандусенкоГроші
11 червня 2024, 11:32
2024-06-11
Співзасновники Uklon зробили свою першу велику інвестицію — $200 000 у defense-tech стартап Buntar Aerospace
Співзасновники Uklon створили інвестфонд для підтримки українських defense-tech стартапів. Першою великою інвестицією стало фінансування стартапу Buntar Aerospace, який розробив розвідувальний дрон. Стартап розповів, на що планують витратити залучені кошти.
Співзасновники Uklon створили інвестфонд для підтримки українських defense-tech стартапів. Першою великою інвестицією стало фінансування стартапу Buntar Aerospace, який розробив розвідувальний дрон. Стартап розповів, на що планують витратити залучені кошти.
Перші інвестиції інвестфонду, який запустили співзасновники Uklon на початку 2024 року
Дмитро Дубровський повідомив про першу велику інвестицію співзасновників Uklon у defense-tech стартап — $200 000 у межах seed-раунду в Buntar Aerospace, який створили невидимий для РЕБ безпілотник-розвідник з розумною системою управління.
«Ми раніше не інвестували в інші компанії, але цього року вирішили відкрити такий окремий трек і зібрати фонд розміром $2 мільйони саме на розвиток defense-tech в Україні. Середній чек — від $200 000 до $500 000. Нас цікавлять стартапи на seed-раунді. Очікуємо зібрати в нашому портфелі 8-10 компаній», — розповів AIN.UA Дмитро Дубровський.
За словами Дубровського, інвестиційні кошти — це суто гроші співзасновників з прибутку від Uklon. «Фонд створений з урахуванням тих самих часток, якими ми володіємо в компанії», додав він.
Buntar Aerospace — це тільки перша з портфельних компаній. На розгляді ще близько 10 проєктів, які пройшли due diligence.
Про критерії відбору defense-tech проєктів Дмитро зазначив: «Статус BRAVE1 — це дуже корисно. Також ми очікуємо від стартапу, що в нього буде інтелектуальна складова. Тобто не тільки зборка умовних FPV із китайських комплектуючих, які вони доставляють чи державним, чи волонтерським коштом. Ми шукаємо унікальну технологічну перевагу, тому дивимось на hardware плюс software. Також для нас важливо, аби продукт стартапу пройшов період випробувань і вже мав або готувався до бойових вильотів, щоб ми могли отримати зворотний звʼязок від військових. І третій бажаний фактор — аби компанія мала налагоджені продажі. Звичайно, дивимось на команду. Чи є в них вибудувана legal-структура, чи все добре з фінансовою звітністю. Якщо ні, то ми можемо підказати, як налаштувати ці процеси».
Про Buntar Aerospace
Стартап був заснований у серпні 2023 року Іваном Кауновим, Катериною Безсудною та Богданом Сасом. Компанія поєднує військовий та стартап-досвід, який дозволяє команді підходити до вдосконалення оборонних продуктів з технічної точки зору.
Як розповіли у стартапі, команда працює над розробкою двох продуктів:
Buntar Copilot: програмне забезпечення для планування та виконання розвідувальних місій, що генерує динамічні плани польотів, враховуючи всі тактико-технічні деталі: ситуаційну обізнаність, прогноз погоди, карту висот, карти сигналів та інші джерела. На 90% автоматизує роботу оператора БпЛА з планування та управління місіями, а також сумісний з іншими БпЛА.
Buntar One: розвідувальний БпЛА тактичного рівня з додатковою камерою та модулем візуальної навігації на основі ШІ.
Нові інвестиції підуть на R&D, закупку компонентів та розширення команди. Саме зараз відбуваються тестування на полігоні БпЛА Buntar One та інтеграція софту Buntar Copilot з іншими БпЛА.
На сьогодні команда Buntar Aerospace залучила $2,2 млн інвестицій. У цьому раунді взяли участь як українські, так і закордонні інвестори, більшість з яких бажають залишатися анонімними.
Катерина Безсудна, одна зі співзасновників стартапу Buntar Aerospace, розповіла dev.ua про інший проєкт, в якому вона є теж засновницею — акселератор для українських оборонних стартапів Defence Builder.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.