🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Марія БровінськаРобота
18 грудня 2024, 17:52
2024-12-18
«Сподіваюсь, ви в курсі, що мені відмовили через недостатній досвід?». Розробник, тестове якого тімлід назвав найкращим, отримав відмову від HR без жодних співбесід - нібито через недостаню кількість досвіду в резюме
Front-End Developer Євген Зюскін поділився історією з власного досвіду про те, як черед неякісну комунікацію між тімлідом та рекрутером отримав відмову попри позитивний фідбек після виконання тестового завдання.
«Продовжую пізнавати світ. На вашу думку це правильно, що тімліда не повідомили про відмову? І за ким все-таки має бути останнє слово?», — запитав він спільноту та оприлюднив скриншоти переписки із тімлідом та рекрутером.
Євген попросив тімліда дати фідбек по його тестовому. І отримав у відповідь похвалу про «найкраще і найбільше реалізоване тестове завдання».
Втім, на той момент розробник вже знав, що оффер не отримає, і повідомив про це тімліду, який нічого, за його словами, не знав про відмову.
Також Євген виклав переписку із рекрутеркою, в якій сказано, що причина відмови — недостатня кількість досвіду. При цьому, за словами розробника, співбесіди із керівництвом чи тімлідом не було, рішення приймалося на основі резюме кандидата.
Розробник розповів, що після відгуку на Djinni отримав контакт ліда, якому треба було скинути приклади зроблених про’ктів. @Після цього отримав ТЗ тестового завдання, виконав і скинув його. Далі отримую повідомлення, що зі мною зв’яжеться HR, ну от він зі мною зв’язався, запропонував співбесіду, потім кілька днів щось там уточнював і далі той скрby. Просто я скинув фінальну частину переписки. Жодних дзвінків і співбесід не було, тому не знаю, які ще скіли вони могли побачити», — описує Євген.
В коментарях айтівці обурюються таким ходом подій.
«Жесть якась. Тобто добре написане тестове все одно не запевнило їх, що кваліфікації достатньо? Це якось дивно», — зазначає Артем Пелевін, Android Developer.
Ілля Вернигора, Backend Engineer вважає, що останнє слово має бути за майбутніми колегами, тобто за командою, в яку наймають людину. «Типу не ось вам розробник і працюйте, бо я як рекрутер/HR провела з ним на співбесідах/зідзвонах аж максимум 1 день в кращому випадку, і вам має бути комфортно з ним працювати від умовних 0,5 року до нескінченності. Потрібно питати і в розробників їхню думку, або оберіть з цих 2-3 кандидатів з ким вам хочеться працювати. Це було б правильно», — вважає він.
«Не здивуюсь, якщо виявиться, що і керівництво не в курсі, а просто рекрутер не побачив, що „кандидат горить бажанням та мотивацією“», — іронізує Катерина Вишнякова, Senior Game Artist.
IT Recruiter Наталя Громадська припускає, що чоловік отримав відмову не по технічним скілам. «З інших причин, які відкрито не змогли вам сказати. І те ж рішення могла озвучити та ж людина, що відповіла вам по технічному, але просто цю неприємну місію скинула на рекрутера. Одним кандидатом більше, одним менше їх будуть хейтити, не важливо. А от він гарний і хороший вийшов. (трішки з закулісся процесу відбору)», — написала вона.
Customer Support Manager Олександра Левадська змоделювала свою поведінку у подібній історії: «Я би відправила перший скрін у другий чат».
CV чи резюме — ось у чому питання. Що кажуть рекрутери про ці документи для пошуку роботи в IT
Junior Manual QA Tester Юрій Ситніков шукає роботу вже майже рік. У його практиці — більше 100 відправлених резюме, 40 співбесід і стільки ж відмов, та майже в кожному з них обіцянки залишатися на зв’язку. Але, як розповідає герой, одного разу рекрутер, ознайомившись із резюме кандидата, попросив надіслати його CV. Судячи з коментарів під постом, небагато айтішників знають, чим відрізняються ці два документи. А деякі навіть вважають, що рекрутер із таким запитом вирішив повипендрюватися.
dev.ua розбирався, в чому різниця між CV (curriculum vitae) і резюме, в яких випадках і в яких компаніях потрібні ці документи, і чи можуть вони замінювати один одного.
«Розіслала 200+ резюме, фідбек поки негативний». Як вінницька лікарка тимчасово застрягла на порозі входу в IT
Софія Тимошенко — сімейна лікарка в одній із приватних лікарень Вінниці. Зі своїх 25-ти років 8 вона присвятила навчанню медичній справі та подальшій роботі у сфері. Проте сьогодні в дівчини є нова ціль — стати айтішницею. Наскільки можливо новачку безболісно «ввійти в IT» — читайте в нашому матеріалі.
Як скласти ідеальне IT-резюме для іноземного роботодавця: поради кар'єрної консультантки
Кар'єрна консультантка Юлія Шишенко в LinkedIn зауважила, що часто отримує запит від українських кандидатів із проханням створити резюме для конкретної країни. «Дуже часто кандидати вірять, що у конкретних країнах є власні суворі вимоги до резюме, і кандидату без них відмовлять, навіть якщо він підходить на вакансію», — повідомляє вона.
«Відмовили, навіть не глянувши в резюме, без жодної співбесіди». Розробник обурився рішенням GlobalLogic щодо його кандидатури. Історія з LinkedIn на 100+ коментарів
На ринку IT-рекрутингу новий скандал. Engineering Manager, Tech\Team Lead Владислав Михайлишин кілька днів тому написав обурений пост у LinkedIn щодо стандартів компанії GlobalLogic у спілкуванні з кандидатами.
Річ у тому, що Владислав отримав відмову від рекрутера, який, за словами інженера, не бачив резюме та не провів жодної співбесіди із кандидатом.
Айтішник поділився скріном листування з рекрутером GlobalLogic.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі