🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Вікторія ГорбікРобота
24 лютого 2024, 13:00
2024-02-24
«Що б ви робили, якби стали популярним?» Чи доречно це питання на співбесіді — міркування айтівців та рекрутерів
Питання, яке задали товаришу Сергія Єрьоміна, Javascript Developer і співзасновника інтернатури для початківців в IT, на співбесіді при перевірці рівня англійської: «Що б ви робили, якби стали популярним?», стало передмовою до дискусії в соцмережі.
Питання, яке задали товаришу Сергія Єрьоміна, Javascript Developer і співзасновника інтернатури для початківців в IT, на співбесіді при перевірці рівня англійської: «Що б ви робили, якби стали популярним?», стало передмовою до дискусії в соцмережі.
За словами айтівця, питання не стосується роботи.
«Чи можуть такі питання, навпаки, працювати проти компанії? І „відфільтровувати“ професіоналів своєї справи на певному етапі інтервʼю», — питає Сергій. Ось що йому відповіли інші айтівці та рекрутери.
Що думають айтівці
Stoic UX/UI Designer Ольга Бутирська припустила, що рекрутерка в такий спосіб перевірити граматику.
«Граматичні конструкції типу «What would you do if …» називаються Conditionals і відповідають десь рівню B1–B2. В розмовній мові вживаються часто, тому важливі для розуміння. Подібні питання у сфері IT можуть бути такі: «Щоб ви зробили, якби у вас впав сервак?», або «Щоб ви зробили, якщо клієнт хоче переробити макет в 10 раз?», або «Якщо в тебе був вибір з трьох тасок, яку б ти вибрав?» — пише Ольга.
Андрій Геращенко, Android developer, бачить в цьому питанні перевірку 2-х навичок — англійської й фантазії.
За словамиВолодимира Філона, Frontend Web Developer, це питання допоможе перевірити рівень англійської у кандидата, бо на нього точно не підготуєш відповіді, тим самим людина має швидко обдумати й відразу відповідати англійською. «Так, можливо це трохи особисте, але гадаю, що рекрутера не прям цікавило за його грандіозні плани, а все заради перевірки англійської. Не бачу причини обурюватись», — пише він.
«Воно спонукає відповісти нестандартно, цим самим перевірити людину на креативність. А також воно допоможе перевірити, на скільки людина добра, чесна. Коли починаєш брехати на запитання, до якого не готувався, це завжди видно», — вважаєЮлія Жуковська, UI/UX Designer.
Аргументи рекрутерів
Рекрутерка Уляна зазначила, що багато такого роду питань на співбесіді — це опція подивитись на реакцію, темперамент, вміння швидко адаптуватися під ситуацію розмови.
«Не всі вони логічно звучать або дивують застарілі бородаті питання. Ціль — визначити софт-скіли та зрозуміти чи така людина впишеться в команду. Якщо відверто дратується кандидат, то річ не у питанні, а в тому, що рекрутер побачить загрозу конфліктів у майбутньому», — написала в коментарях дівчина.
Лілія Ялова, рекрутерка, також не розуміє, а чим дивне питання? «Якраз дуже гарно зможе проілюструвати, як кандидат мислить, рефлексує, планує, зрештою, настільки в нього гнучка фантазія і т. д.», — зазначила вона.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
«Навряд чи можна вірити фідбекам компаній». Тестове в IT: робити чи не робити? Відповідають айтішники
Дизайнерка Анна Лазурко поскаржилася в LinkedIn, що жодна компанія, у яку вона робила тестове, не надала фідбек за її проханням чи без нього. «Отримали, ігнорили на тиждень-два, а потім „рухаємося з іншим кандидатом“. Це взагалі єдина фраза, якою мені відмовляють. Як зрозуміти, що ти робиш щось не так і не те, коли нема жодного фідбеку?», — запитала розчарована спеціалістка.
Мануал для джуна. Що треба знати початківцю в DevOps: 30 запитань і поради досвідченого ліда
Джунів, які шукають роботу, проходять купу співбесід та отримують відмови замість оферів, під час війни побільшало. А все тому, що до співбесід необхідно ретельно готуватися. dev.ua розпочинає серію матеріалів про те, що треба знати джунам для проходження співбесіди й отримання омріяного оферу від першого роботодавця. Ельдар Алієв, Lead DevOps Engineer у SoftServe, розповідає, що треба знати, щоб отримати перший офер DevOps і дає поради джунам від досвідченого сіньйора.