😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Олександр КузьменкоГаряченьке
21 травня 2024, 09:55
2024-05-21
«Ми скотимося у „буремні дев’яності“». Петиція співзасновника Tabletki.ua набрала 25 000 підписів менш ніж за добу
У сервісі з пошуку ліків і товарів для здоров’я Tabletki.ua, який може припинити роботу через нову постанову Кабміну, повідомили, що їхня петиція з пропозицією доопрацювання набрала необхідну кількість підписів менш ніж за добу. Представників сервісу запросили на нараду в Міністерству охорони здоров’я.
У сервісі з пошуку ліків і товарів для здоров’я Tabletki.ua, який може припинити роботу через нову постанову Кабміну, повідомили, що їхня петиція з пропозицією доопрацювання набрала необхідну кількість підписів менш ніж за добу. Представників сервісу запросили на нараду в Міністерству охорони здоров’я.
«Менше ніж за добу ми зібрали потрібні 25 000 підписів під петицією на сайті Кабміну. ДЯКУЄМО вам за це! Ви за дуже короткий термін показали, що вам не байдуже, що вам потрібен наш інформаційний сервіс», — йдеться в дописі на сторінці Tabletki.ua в Facebook. У сервісі відзначили, що чимало користувачів скаржилися про проблеми з авторизацією на сайті петицій.
У повідомленні стверджується, що вже через кілька годин після публікації петиції представників сервісу запросили на нараду до МОЗ, щоб «обговорити запропоновані Кабміном зміни». Нарада має відбутися сьогодні, 21 травня.
«На жаль, ми ще не перемогли. Втім у нас з’явився шанс довести чиновникам, що їхні дії зашкодять мільйонам громадян. Саме про це ми говоритимемо на нараді в МОЗ», — говорять в Tabletki.ua.
Новий проєкт постанови Кабміну від 18 квітня дозволяє продавати ліки онлайн лише через вебсайти діючих аптек. Експерти з фармацевтичного ринку вважають, що це спроба держави регулювати фармацевтичний бізнес і виконати зобовʼязання про регуляцію у сфері охорони здоровʼя перед ЄС. Це може призвести до закриття таких прайс-агрегаторів як Tabletki.ua, Apteka24 та Doc.ua.
Співзасновник Tabletki.ua Євген Муравщик заявив, що в компанії категорично не погоджуються із запропонованими змінами й вважають, що вони порушують права споживачів на інформацію. За його словами, чиновникам пояснювали, що сервіс «не є частиною ані електронної, ані фізичної торгівлі ліками», бо оплата за ліки та їхнє отримання відбувається «безпосередньо в аптеках фізично».
«Заборона прайс-агрегаторів призведе лише до подальшої монополізації аптечного ринку та обмеження доступу споживача до інформації. З передового цифрового ринку двадцять першого століття ми скотимося у „буремні дев’яності“», — вважає Муравщик.
На його думку, прайс-агрегатори необхідні, щоб «гарантувати неупереджене та вчасне розміщення актуальної інформації про наявні в продажу ліки та ціни на них». Коментуючи запрошення в МОЗ співзасновник Tabletki.ua відзначив, що це ще не перемога, але у сервісу з’являється «шанс довести чиновникам, що їхні дії зашкодять мільйонам громадян».
Раніше Євген Муравщик розповів, як його проєкту вдалося зрости в десять разів і скільки нині має користувачів. Він також пояснив, чому ШІ поки не буде в фармацевтиці.
«Лише минулого місяця на Tabletki.ua 4 млн українців здійснили 12,5 млн бронювань на суму 3,5 млрд грн». Чому Tabletki.ua, Apteka24 та Doc.ua можуть припинити роботу через постанову Кабміну
«Цукерки набагато зручніші». На що схожі канабісні маркетплейси США та чому Україні так важко дається шлях легалізації
В Україні було немало спроб легалізації медканабісу: у 2016, 2019, 2020 і 2021 роках. Усі вони виявилися провальними. У червні 2022 року Кабмін підтримав законопроєкт, який дає змогу купувати та виробляти канабіс для медичних і наукових цілей. Найуспішніше канабісна індустрія сьогодні розвивається в США. Там ринок легального канабісу до 2030 року становитиме $40 млрд. Журналісти dev.ua Дмитро Бунецький та Олексій Дзюба розбиралися, що відбувається з легалайзом в Україні, як працює канабісний ринок США та чи зможе наша країна піти стежкою західного партнера.