💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Марія БровінськаНавколо IT
3 листопада 2024, 14:01
2024-11-03
«Чудова робота, де платили, і можна було нічого не робити». Успішні айтівці згадують, якою була їхня перша робота. І тут чимало несподіванок
Співзасновник ТОВ «УКР-РІШЕННЯ» Андрій Сорока, що втілює інновації у галузі інженерних та технологічних рішень, поділився у LinkedIn спогадами про свою першу роботу і запитав у спільноти, як до IT працювали інші айтівці.
«Моя перша робота була — розносити листівки по поштових ящиках. Моя друга робота була — розносити мішки з цементом на високі поверхи без ліфту. Тоді я зрозумів, що хочу бути розумним. А які перші роботи були у вас?», — написав фахівець.
Допис Андрія жваво коментують айтівці, згадуючи свої перші місця роботи. І тут чимало несподіванок.
Product Team Lead Лана Паламарчук розповіла, що треба було роздавати листівки на роликах (обовʼязкова умова). «Ми з друзями веселились, я потім купила цифровий фотік за тиждень роботи. Але насправді першу роботу я придумала сама. Мені було 5 років, я виклала на столі камінці різного розміру (від більших по градації до менших), написала, що це музей і накрила серветкою. Вхід був 20 копійок і я змусила всіх домашніх сходити на мою виставку», — згадує вона.
Flutter Developer Богдан Гончарук в 12-13 років ремонтував комп’ютери знайомим. «Вони небагато, але платили. В тому числі, оживляв ледь живі старі ноутбуки, перевівши їх на fedora xfce та на Slax в особливо запущених випадках. Хороший був час, якщо чесно», — ностальгує розробник.
Email маркетолог Тетяна Яловенко зізналась, що не одразу вступила у вищ, тому працювала два роки муляром-штукатуром. «Вже на другий день навчання після вступу я дивувалась, як витримала 2 роки», — розповіла фахівчиня.
Провідний розробник користувацьких інтерфейсів Сергій Бабіч розповів, що працював підсобником на на будові.
А Android Developer Євгеній Маслак пас корів, полов буряк, був листоношею. «Це в шкільні роки. В студентські — різноробочим на різних роботах», — уточнив він .
Максим Романов, Quality Assurance Team Lead, розповів, що років в 10 з друзями взимку поливав гірку на заїзді на міст водою, а коли вона замерзала за гроші допомагали виштовхувати машини наверх.
«Я малювала діткам усіляких звіряток, такий собі пристойний боді/фейс арт, а також проводила різноманітні майстер класи із малювання кавою, тушшю та більш звичними фарбами», — поділилася розробниця Євгенія Щербіна.
Андрій Варенко, Java Developer, розповів, що на млині мішки з мукою забирав, важив, сортував та допомагав складати. «Друга робота — оператор кол-центру у теплому офісі», — додав він.
А розробниця Алла Капля продавала років з 14 домашню продукцію в місцевому сільському таборі відпочинку. «Понад 10 км від дому, їздили з сестрами велосипедами», — розповіла вона. Такоє Алла працювала на зерноскладі. «Чистили зерно після збору на полі, дуже пильна і важка робота, моє перше офіційне працевлаштування в 16 років», — зазначила девелоперка.
Олексій Устінов, Frontend developer, був касиром в Макдональдс. «Досі вважаю це кращою роботою для початківця-студента. Щось важке носити не треба, стояти в дощ, сніг, мряку на вулиці роздавати листівки не треба. Так, є і свої мінуси, але в порівнянні з іншими роботами-дуже непогано», — зазначив він.
Першою роботою Customer service manager Олега Неміровського було будівництво (підсобні роботи). «Далі — офіціант, адміністратор ресторану, продажі, диспетчер агрокомпанії та знову повернувся до продажів. Зараз на хвилі продаж залишаюсь», — зазначив він.
Senior Software Developer Тимофій Андріященко працював охоронцем. «Чудова робота, де платили, і можна було нічого не робити», — ділиться айтівець.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
Як скласти ідеальне IT-резюме для іноземного роботодавця: поради кар'єрної консультантки
Кар'єрна консультантка Юлія Шишенко в LinkedIn зауважила, що часто отримує запит від українських кандидатів із проханням створити резюме для конкретної країни. «Дуже часто кандидати вірять, що у конкретних країнах є власні суворі вимоги до резюме, і кандидату без них відмовлять, навіть якщо він підходить на вакансію», — повідомляє вона.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі