Після зустрічі президента України Володимира Зеленського з Дональдом Трампом, яка відбулася 28 лютого 2025 року у Білому домі, США припинили військову допомогу. Крім того Сполучені Штати обмежили обмін розвідданими з Києвом, про що заявив директор ЦРУ Джон Реткліфф. Вважається, що розвіддані, надані Америкою, є ключовими для здатності України завдавати удари в глиб росії, використовуючи ракети типу Storm Shadow і Atacms, а також виявляти російські сили в тилу противника. Проте 9 березня Дональд Трамп заявив, що США близькі до зняття «паузи» в обміні розвідданими з Україною.
На тлі обмежень щодо військової допомоги та обміну розвідданими для України, про які оголосили днями в США, у Європі запропонували план захисту неба над Україною «Небесний щит», розроблений військовими експертами, який міг би зупинити російські ракетні атаки та буде діяти окремо від НАТО.
Раніше повідомлялося, що задля тиску на Україну, в США можуть вдатися до відключення Starlink в Україні. Хоча мільярдер Ілон Маск спростував повідомлення Reuters про те, що в Україні можуть вимкнути доступ до супутникового інтернету Starlink, яким користуються ЗСУ, українські військові почали розглядати альтернативи американському сервісу.
У Європі також розглядають різні варіанти в разі відключення Starlink. Одним з них є мережа супутників Govsatcom, іншим — сузір’я Eutelsat та OneWeb.
Крім того, повідомлялося, що очільник Міноборони США Піт Гегсет, як пише The New York Times, дав доручення припинити наступальні кібероперації проти росії. Це повідомлення спростував представник Пентагону.
Український білий хакер Микита Книш ставить під сумнів наявність наступальних кібероперацій США проти росії. «Їх взагалі ніколи не було, ні прихованих, ні відкритих», — наголосив Книш у коментарі для dev.ua. За його словами, кіберкомандування створено для трохи інших цілей.
Водночас фахівець з кібербезпеки В’ячеслав Давиденко розповів, що США надавали допомогу Україні через спільні кібероперації.